Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Małopolska Noc Naukowców 2017 w Instytucie Ekspertyz Sądowych

Małopolska Noc Naukowców 2017 w Instytucie Ekspertyz Sądowych
 
Ponadto znaleziono broń oraz narzędzia, które mogły służyć do przestępstw a także przedmioty, które mógł zabrać swoim ofiarom.
gdzie?Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie
Westerplatte 9, 31-033 Kraków
kiedy?29 września 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorUrząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

W Instytucie Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie zainscenizowane będzie miejsca pewnego zdarzenia, które odpowiada scenariuszowi: Na miejscu wypadku drogowego, pojawiają się policjanci, którzy po sprawdzeniu miejsca, dochodzą do wniosków iż miało miejsce zderzenia auta z przeszkodą. Auto, biorące udział w wypadku, okazało się kradzione, kierowca najwyraźniej je porzucił. Dodatkowo podczas przeszukania auta, policja odkrywa złowi mężczyzny, które znajdują się w bagażniku.

Mężczyzna ten został zastrzelony. W aucie znajdują również dokumenty, które z łatwością pozwalają ustalić miejsce zamieszkania kierowcy samochodu. W trakcie przeszukania jego mieszkania, policja dochodzi do wniosku, że ma do czynienia z seryjnym mordercą, którego od dawna poszukują, jednakże jest on jak dotąd nieuchwytny. Ten człowiek wcześniej, niejednokrotnie wysyłał do policji zagadkowe listy w których wskazywał, jaka będzie jego kolejna ofiara. Jednakże jego wskazówki były bardzo mało precyzyjne. nigdy policji nie udało się uratować ofiary przed seryjnym mordercą.

Dopiero w momencie znalezienia ciała, można było stwierdzić o kogo mu chodziło. W mieszkaniu mordercy znaleziono różne zapiski, których charakter pisma jest taki sam, jak ten z listów. Ponadto znaleziono broń oraz narzędzia, które mogły służyć do przestępstw a także przedmioty, które mógł zabrać swoim ofiarom. Nie zabrakło również śladów krwi.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Podczas inscenizacji zaprezentowane będą:

1. Metoda, która polega na zabezpieczeniu śladów, przede wszystkim daktyloskopijnych oraz biologicznych, a co za tym idzie, dowiemy się jak za pomocą własnie takich śladów można identyfikować osoby.
2. Na podstawie analizy śladów krwi, zostanie przeprowadzona weryfikacja przebiegu zdarzeń
3. Zostanie przeprowadzone badanie porównawcze wszystkich zebranych śladów z łusk i pocisków- tak zwana analiza mechanoskopijna.
4. Analizie poddane zostanie również pismo, ujawnione zostanie pismo wgłębione.
5. Poddane analizie zostaną tabletki (substancja nieznana), które policja znalazła zarówno w mieszkaniu, jak i w aucie podejrzanego.
6. Pracownia Genetyki Sądowej- dla zwiedzających nie lada niespodzianka, możliwość zobaczenia laboratorium oraz prześledzenia metodyki poddawania analizie próbek biologicznych czy badania DNA.

Zapraszamy Państwa do Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie na Małopolską Noc Naukowców, której celem jest to, by pokazać wszystkim uczestnikom, co kryje za sobą praca naukowca i jak bardzo jest fascynująca oraz to, jacyż ciekawi są to ludzie. Za pomocą zabawy, w sposób zrozumiały dla każdego chcemy przekonać Państwa do tego, iż nauka jest wszystkim co znajduje się wokół nas, a każdy naukowiec pracuje nad tym, by ulepszyć, ułatwić i unowocześnić nam życie. Zapraszamy już 29 września od godziny 18:00!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl