Maleńczuk gra Młynarskiego - koncert
Maleńczuk wybierając utwory kierował się przede wszystkim ich politycznym zarysem, jednak równocześnie nie był do końca konsekwentny.
Gdzie?
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków
Kiedy?
29 maja 2018 od 19:30
Za ile?
110 zł

"Maleńczuk gra Młynarskiego" jest to tytuł albumu, u którego źródeł utkwione jest poczucie misji, czyli przypomnienie nam wszystkim Wojciecha Młynarskiego, którego naprawdę dobrze nie znamy. Zatem Maciej Maleńczuk w tym celu wybrał 12 piosenek pochodzących z różnych okresów twórczych tego wybitnego artysty. Pierwszym, zapowiadającym płytę, jest utwór "Żniwna dziewczyna", czyli polska, melancholijna bossa nova, skomponowana przez Jerzego Abratowskiego dla Młynarskiego.

Maleńczuk wybierając utwory kierował się przede wszystkim ich politycznym zarysem, jednak równocześnie nie był do końca konsekwentny. Jak sam wspomina, gdyby za wszelką cenę pragnął utrzymać polityczny klucz, to „Żniwna dziewczyna” i „Absolutnie” nie mogłyby znaleźć się na tym albumie. W interpretacjach Maleńczuka piosenki bardzo celnie potrafią punktować dzisiejszy źle pomyślany świat, w którym prosty szewc zwycięża smoka, a korzystają z tego niestety barany.

Płyta powstała razem z muzykami krakowskimi, miedzy innymi z: gitarzystą Markiem Piątkiem oraz perkusistą Wiesławem Jemiołem. Artysta na początku chciał, żeby na bębnie grał Janek Młynarski, jednak syn poety uznał, iż nie będzie miał obiektywnego stosunku do utworów ojca, ale udzielił swojej zgody, by album powstał.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Nagrania skończyły się na wiosnę, na 4 dni przed śmiercią Młynarskiego. Maleńczuk postanowił, że wstrzyma się z wydaniem płyty do jesieni. Album „Maleńczuk gra Młynarskiego” trafił do sklepów w październiku roku 2017.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 29-go maja 2018 roku, do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, znajdującej się przy ulicy Zwierzynieckiej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30, a bilety wstępu kosztują 110 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl