Luiku - koncert
Propozycja zespołu jest mixem kilku muzycznych kultur regionu Zakarpacia czyli tureckiej, ukraińskiej, węgierskiej, polskiej, rumuńskiej i bałkańskiej.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
18 sierpnia 2019 od 19:00
Za ile?
35 zł

Ukraiński projekt Luiku jest niczym innym, jak gorącym tańcem pozostającym z stylu zwanym: world music z akompaniamentem "żywych" instrumentów. Propozycja zespołu jest mixem kilku muzycznych kultur regionu Zakarpacia czyli tureckiej, ukraińskiej, węgierskiej, polskiej, rumuńskiej i bałkańskiej. Muzyka formacji jest wielobarwna, która to rozprasza troski dnia codziennego i pozwala na zapomnienie w tańcu.

Pomysłodawcą Luiku jest natomiast sławny ukraiński producent muzyczny oraz muzyk - Dmytro Tsyperdyuk (z Dazzle Dreams). Projekt zaczął działać od dźwiękowej ścieżki do dokumentalnego filmu, żeby w niecały rok przeobrazić się w bogaty i niezwykle złożony sceniczny program. Bogactwo motywów etnicznych, które znajdują się w muzyce formacji to rezultat ogromnego zamiłowania Dmytra właśnie do world music, a także jego podróży po regionie zakarpackim, w trakcie których zdołał zebrać materiał unikatowy, jak również cała masa oryginalnych ludowych instrumentów, na których potem nauczył się grać.

Zapraszamy Państwa serdecznie na koncert, który odbędzie się już 18-go sierpnia 2019 roku, w gdańskim Oliwskim Ratuszu Kultury, znajdującym się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych. Nie możecie przegapić tej imprezy!

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl