Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Leszek Żądło European Art Ensemble - koncert

Leszek Żądło European Art Ensemble - koncert
 
Dorobek muzyczny flecisty opiewa na więcej niż osiemdziesiąt krążków, w nagraniach których uczestniczył oraz wiele koncertów
gdzie?Piec'Art Acoustic Jazz Club w Krakowie
Szewska 12, 31-009 Kraków
kiedy?26 sierpnia 2017 od 21:00
za ile?10 zł

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie Leszka Żądło, który jest liderem formacji i jednocześnie gra na saksofonie, jest flecistą, a także jazzowym kompozytorem pochodzenia polskiego, który jednak na stałe mieszka w Niemczech. Artysta studiował muzyczne kierunki, w mieście Kraków, Wiedeń oraz Grazu. Teraz jest wykładowcą na muzycznych uczelniach w Monachium, jak również w Würzburgu. Pierwszą formację, pod nazwą Leszek Żądło Ensemble, saksofonista założył w roku 1972, natomiast po jedenastu latach (będąc w Niemczech) pod kierownictwem Leszka swoją działalność rozpoczął Polish Jazz Ensemble.

Dorobek muzyczny flecisty opiewa na więcej niż osiemdziesiąt krążków, w nagraniach których uczestniczył oraz radiowe i telewizyjne nagrania, wiele koncertów także charytatywnych, jak na przykład w celach zorganizowana pomocy dla rodaków, gdy trwał w najlepsze stan wojenny. Organizował on też warsztaty przeznaczone dla młodych muzyków (Polska i Niemcy).

Wilhelm Scheer to wielce ceniony na jazzowym rynku niemieckim saksofonista barytonowy. Jednak przede wszystkim znany jako wydawca oraz autor książek (dziedzina informatyki) oraz jako naukowiec. Wiele lat pozostawał prezesem firmy Bitkom. Tolek Lisiecki, Wiesław Jamioł oraz Wojtek Groborz współpracują w zespole JBBO. Zostali oni poproszeni przez Leszka Żądło do udziału w muzycznym projekcie.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Zatem zapraszamy na koncert już 26 sierpnia 2017 roku, do krakowskiego Piec'Art Acoustic Jazz Clubu, od godziny 21:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl