Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Kwiaty Polskie - wystawa poświęcona florystyce

Kwiaty Polskie - wystawa poświęcona florystyce
 
Wystawa nosi tytuł, który nawiązuje do dobrze znanego poematu: "Kwiaty polskie" autorstwa Juliana Tuwima.
gdzie?BWA Galeria Dizajn
Świdnicka 2-4, 50-067 Wrocław
kiedy?9 czerwca 2017 od 19:00
organizatorBWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na kolejną już wystawę, która odbędzie się w galerii wrocławskiej Dizajn BWA. Wystawa jest poświęcona projektowaniu z wykorzystaniem roślin. Sztuka projektowa, jaką jest właśnie florystyka, potrafi wyrażać emocje oraz uczucia wykorzystując w tym celu kwiatowe kompozycje. Dziedzina ta rozwija się bardzo intensywnie w ostatnim czasie. Jest często kojarzona z pracą w kwiaciarniach, zupełnie jak inne dziedziny dizajnu ma własną teorię, przeróżne szkoły, a także kierunki. Na naszej wystawie, pod nazwą: "Kwiaty Polskie" zostaną zaprezentowane spektakularne instalacje kwiatowe, które zmieniać się będą co dwa tygodnie. Instalacje te przygotowują krajowi floryści:

* Joanna Rospondek
* Dorota Kwiotek
* Zygmunt Sieradzan
* oraz przez Kwiaty&Miut

Wystawa nosi tytuł, który nawiązuje do dobrze znanego poematu: "Kwiaty polskie" autorstwa Juliana Tuwima. W poemacie znajdujemy wiele nawiązań do sztuki układania z kwiatów, natomiast artysta zainspirował się najprawdopodobniej twórczością galicyjską florysty, który tworzył na przełomie wieków XIX oraz XX - Wojciecha Salwy. To właśnie dzięki działalności artysty przedwojennego florystyka, niegdyś określana mianem bukieciarstwa uzyskała miano zaszczytne - dziedzina sztuki. Zobaczymy między innymi na wystawie kompozycje słynnego Salwy, które odtworzono ze zdjęć archiwalnych, a wykonane zostały przez florystów współczesnych. Nie mogłoby zabraknąć również bardzo ważnej florystki - Agnieszki Sokołowskiej. Miała ona bowiem wpływ niebagatelny na tę właśnie dyscyplinę.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wystawa będzie miała swój wernisaż, który odbędzie się już 9 czerwca 2017 roku, od godziny 19:00 Wystawa natomiast potrwa od 10 czerwca do 20 sierpnia tego roku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl