Książka w teatrze: Przywrócić pamięć

Książka w teatrze: Przywrócić pamięć
Spotkaniu przewodniczyć będzie Jacek Sieradzki. Fragmenty książki odczytają aktorzy związani z miastem Kielce Anna Skaros oraz Krzysztof Wieczorek.
Gdzie?
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
Jazdów 1, 00-467 Warszawa
Kiedy?
28 września 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Serdecznie zapraszamy do Instytutu Teatralnego imienia Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, gdzie 28 września odbędzie się spotkanie w ramach akcji: "Książka w teatrze". Tym razem tematyka spotkania oscylować będzie wokół książki Edwarda Kusztala "Spacerownik po Kielcach. Przywrócić pamięć." Spotkaniu przewodniczyć będzie Jacek Sieradzki. Fragmenty książki odczytają aktorzy związani z miastem Kielce Anna Skaros oraz Krzysztof Wieczorek.

Edward Kusztal to nieżyjący już aktor kielecki związany z Teatrem imienia Żeromskiego. Postać znana publiczności również z filmowych ról. Edward Kusztal zmarł 1 września w 2016 roku i tuż przed śmiercią zajmował się pracę nad książką „Przywrócić pamięć”. Aktorowi niestety nie udało się skończyć publikacji, lecz dzięki usilnym staraniom Fundacji imienia Edwarda Kusztala, pozycja została wydana. Książka ta jest swoistym przewodnikiem, gdzie przybliżone zostały powojenne dzieje miasta i ukazane ze szczególnym uwzględnieniem wszechobecnej wówczas socjalistycznej perspektywy. Publikacja ma wyraźny wspomnieniowy charakter, nacechowany gawędziarskim stylem.

Przewodnik prowadzi po kultowych miejscach w Kielcach. Oprowadza po kawiarniach, w których przesiadywała artystyczna śmietanka miasta. Autor wspomina o nieistniejącym już Domu Dziecka, który mieścił się przy ulicy Wesołej, placówce w której przyszło mu dorastać. Spacery po Kiecach zdobione są wspomnieniami z życia teatralnego Edwarda Kusztala. Przeczytać można gawędy o dyrektorach teatru, aktorach, pracownikach. Autor wspomina również wiele zakulisowych, często precedensowych wydarzeń teatralnych.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Serdecznie zapraszamy! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl