Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert: Snorri Helgason [IS] Support: Bobby the Unicorn CH25

Koncert: Snorri Helgason [IS] Support: Bobby the Unicorn CH25
 
Artyści całkowicie poświęcili się studyjnej pracy. Dbali o to, by uchwycić cenny i ulotny charakter utworów, który wykreował Snorri.
gdzie?Klub CH25 przy ul. Chłodnej 25
Chłodna 25, 00-867 Warszawa
kiedy?4 października 2017 od 20:00
za ile?20 zł

Już 4 października Snorri Helgason rozpocznie trasę koncertową premierowym koncertem w Klubie CH25 przy ul. Chłodnej 25. Ten islandzki artysta powraca po kilku sezonach. Organizator serdecznie zaprasza na to niezwykłe wydarzenie muzyczne!

Muzyka Snorii Helgasona to głęboka oraz intrygująca podróż w głąb samego siebie. Ta uniwersalna podróż stawia wysoko poprzeczkę i namawia do eksploracji osobistych zmagań oraz emocji. Sam muzyk mówi o sobie, że jest badaczem historii popu. Pamięta przy tym, by twardo trzymać się korzeni oraz jednocześnie śmiało patrzeć w przyszłość. To pozwala na uwolnienie swobodnej transmisji strumienia ponadczasowych dźwięków ludowych oraz precyzyjnie komponowanych piosenek, które zazwyczaj zyskują ponadczasowe oblicze.

Islandczyk inspiracji szuka w muzyce pop, a także w ludowej muzyce lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Wśród wzorów muzycznych Snorri Helgason wskazuje na takie postaci, jak artyści: Townes Van Zandt oraz Harry Nilsson. Bagaż doświadczeń oraz wszystkie poszukiwania doprowadziły ostatecznie do edycji debiutu - piosenki "Im Gonna Put My Name On Your Door". Muzyczna publikacja pozwoliła artyście na skuteczne zaznaczenie swej obecności na rynku muzycznym Islandii. Po licznych koncertach, które odbyły się w samej Islandii, a także poza jej granicami, Helgason odwiedził pracownię starego przyjaciela i mentora Sindri Már Sigfússonsa (Sin Fang).

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Tu nagrał utwory, które aktualnie znajdowały się w jego muzycznym warsztacie. Sesja chociaż przeplatana serią humorystycznych zdarzeń, okazała się bardzo owocna. Artyści całkowicie poświęcili się studyjnej pracy. Dbali o to, by uchwycić cenny i ulotny charakter utworów, który wykreował Snorri. Jednocześnie przyglądali się uważnie interpretacji, która przeszła przez pryzmat wrażliwości Sindriego. W efekcie współpracy pojawiło się kolejne wydawnictwo, zatytułowane „Winter Sun”. To ambitna, bywa że bolesna ale uczciwa medytacja oscylująca wokół tematu dorastania, starości oraz siłowania się z tym, co nieuchronne.

Koncert Snorri Helgason poprzedzony zostanie muzyczną prezentacją formacji Bobby The Unicorn. Ten polski zespół, support Snorriego Helgasona, otworzy imprezę o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy! Bobby The Unicorn - polski zespół pod kierunkiem Darka Dąbrowskiego. Solowy projekt muzyka doczekał się już drugiej płyty, na której pojawił się zbiór ośmiu kawałków. Płyta przenicowana jest brzmieniem gitary oraz zimnymi dźwiękami syntezatorów, które w swej stylistyce przypominają brzmienia charakterystyczne dla lat dziewięćdziesiątych.

Album to kolaż swoistej nostalgii za epoką VHS oraz melodiami wykorzystywanymi w starych grach. Inspiracji dostarczyło również osobiste doświadczenie muzyków zdobyte w dziedzinie niemych filmów oraz teatru. Debiutancka płyta "Utopia" rozpoczęła intensywną podróż morską w kierunku, który trudno jeszcze ustalić. Na pewno nie towarzyszy im lęk przed nieznanym. Jeśli, Drogi Słuchaczu, wsłuchasz się w morski szum, wyłonisz spośród dźwięków Syreni Śpiew. Zapraszamy w podróż....

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl