Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert "Piano.pl"

Koncert "Piano.pl"
 
Artystka czuje się najmocniej związana z jazzem, dlatego ze szczególną troską i uwagą pochyla się nad dokonaniami polskich jazzowych pianistów.
gdzie?Nowohuckie Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków
kiedy?10 listopada 2017 od 19:00

Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. Już 10 listopada na scenie przy alei Jana Pawła II wysłuchać będzie można koncertu zatytułowanego "Piano.pl". Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00, serdecznie zapraszamy!

Dorota Miśkiewicz koncertem zatytułowanym PIANO.PL złoży hołd tradycji pianistyki w Polsce. Wiadomo nie od dziś, że fortepian to nasza narodowa specjalność. Z grona wielu świetnych muzyków, to właśnie osoby grające na fortepianie wiodą muzyczny prym w Polsce – zauważa Dorota Miśkiewicz. Artystka czuje się najmocniej związana z jazzem, dlatego ze szczególną troską i uwagą pochyla się nad dokonaniami polskich jazzowych pianistów. Artyści ci uparcie i pewnie dzięki temu również spektakularnie podążają szlakiem wyznaczonym niegdyś przez Krzysztofa Komedę - pianistę, muzyka światowej sławy.

Szkielet koncertu to utwory należące do kanonu muzyki polskiej. Wybór utworów nie jest oczywiście przypadkowy. Selekcja motywowana była osobistymi sympatiami artystki, jej subiektywnym odczuwaniem tekstu oraz muzyki. Zaś decyzje dotyczące aranżacji wybranych utworów zostały pozostawione pianistom. Już teraz wiadomo, że pewna część okaże się zaskakująca i pokaże nowe oblicze niezwykle popularnych piosenek. Pewne aranżacje uparcie dążą do prostoty, inne zaś nie lubią odbiegać znacznie od oryginałów. Jedno jest pewne - jedne i drugie zachwycą publiczność, ponieważ przygotowane zostały z ogromną pasją, a powstaniu ich towarzyszyła niezwykła miłość do tej trudnej dziedziny sztuki, jaką jest muzyka.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Koncert PIANO.PL to kontynuacja spektakularnego wydarzenia muzycznego, zrealizowanego w 2016 roku, w maju w Warszawie. W trakcie tego koncertu na jednej scenie wystąpili: Dorota Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Marcin Wasilewski, Bogdan Hołownia, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin, Tomasz Kałwak, Michał Tokaj, Dominik Wania, Piotr Orzechowski oraz formacje: Lutosławski Piano Duo w osobie Bartka Wąsika i Emilii Sitarz oraz Atom String Quartet. Na scenie pojawił się gościnnie Henryk Miśkiewicz.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl