Koncert Kiev Office, Feeria, Żurawie
Czy może być coś bardziej gdańskiego niżeli stoczniowe żurawie?
Gdzie?
Drizzly Grizzly
Elektryków 1, 80-863 Gdańsk
Kiedy?
10 stycznia 2020 od 19:00
Za ile?
20 zł

„Morze żywi i bogaci” - jak głosi stary mural, znajdujący się na Helu. Prawdziwość tych słów potwierdzą najlepiej lokalsi. Zatem Kiev Office dotrze do wnętrza miasta Gdynia oraz obedrze stare budynki z zatęchłej, postrzępionej farby historii. W takich rozpadających się w naszych dłoniach drobinkach prześledzą losy gdynian oraz Kaszubów, znanych nie jedynie z nazw ulic, które wypełnione są modernistycznymi półkolami. Nie jest to wycieczka przeznaczona dla Turystów, bo jest to najprawdziwsza psychoanaliza miasta. Nasz koncert ma być premierą ich siódmej płyty studyjnej, pod tytułem: „Nordowi Môl”.

Jeżeli formacja Feeria pisałaby historię alternatywną miasta, z jakiego pochodzi, z całą pewnością obraz miasta Sopot zostałby przewartościowany. Miałby zdecydowanie więcej z klimatu Woodstocku niżeli Krzywego Domku. W tej rzeczywistości absolutnie nikt nie mógłby się sprzeciwiać paleniu plażowych ognisk w Kamiennym Potoku, zaś uczestnicy takich spędów widywaliby często legendarne Sopotludki.

Czy może być coś bardziej gdańskiego niżeli stoczniowe żurawie? Być może carillon. Jednak słodkich dźwięków takich dzwonów nie usłyszą Państwo w muzyce Żurawi. Brzmienie zespołu bliższe jest klimatom „Gdańskich Makabresek”. Pasuje szczególnie tutaj historia o anatomicznym audytorium w Akademickim Gimnazjum, gdzie odbywać się miały otwarte sekcje zwłok dla publiki. Możliwe, że właśnie ten fakt stanowił inspirację do napisania tekstu utworu, pod tytułem: „Wnętrzności”.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie si ę już 10-go stycznia 2019 roku, w gdańskim Drizzly Grizzly, znajdującym się przy ulicy Elektryków 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl