Koncert Christian Löffler
Na półwyspie Darss, który leży na wybrzeżu południowym Morza Bałtyckiego, znajduje się mała chatka, leżąca pośród gęsto rosnących tam brzóz oraz wierzb.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
14 kwietnia 2018 od 20:00
Za ile?
45 zł

Christian Löffler wystąpi przed Państwem już 14-go kwietnia 2018 roku w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, znajdującym się przy ulicy Bogusławskiego W. 1. Zaprezentuje natomiast materiał ze swojego najnowszego albumu, pod tytułem: "Mare". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 45 złotych.

"Mare" to drugi studyjny album artysty, który został zbudowany podobnie jak jego płyta debiutancka, nosząca tytuł: "A Forest", rok 2011. Różnicą kluczową jest natomiast to, iż w trakcie kiedy pierwsza płyta była głównie oparta o sample oraz wielokrotne próby - "Mare" jednak jest znacznie bardziej ograniczony; każdy niemalże dźwięk, a także każdy z instrumentów był nagrywany samodzielnie i jedynie raz. Liczne pomysły na ten krążek powstały opierając się o nagrania brzmień z otoczenia. Artysta również nagrywał dźwięk w trakcie realizacji nagraniowej sesji płyty. Mikrofony, które były ustawione w pokoju zbierały wszystko - od śpiewu, stukania, grania, czy kroków, po perkusyjne elementy, jak na przykład kije, butelki, zestaw kluczy, czy też wszelkie inne, które znajdowały się w zasięgu rąk przedmioty.

Czasem otwierał on drzwi przesuwne tarasowe, żeby brzmienia z zewnątrz wtopiły się w miks. Pośród instrumentów, które zostały umieszczone wokoło stołu znalazła się cytra, stara marimba, mandolina, a także kilka modyfikowanych samodzielne syntezatorów oraz inne dźwiękowe narzędzia zgromadzone w trakcie podróży muzyka. Cztery z siedemnastu piosenek znajdujących się na krążku - Mare, Haul, Vind i Wilderness zawierają także wokal współpracującej ostatnio z nim artystki, posiadającej pseudonim Mohna. Dla Löfflera interesującym aspektem płyty jest jego debiut wokalny. Głos artysty zasłyszymy zatem w piosenkach: Lid, Nil, Pacific.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Znaczenie zasadniczo nie miało być inne od A Forest, jednak tam, gdzie pierwsza płyta wydawała się czasami stać na powierzchni tych rzeczy, które artysta sam może powiedzieć, teraz wydawało mu się, iż zbliżył się do rdzenia czegoś, co chciał wyrażać.

Na półwyspie Darss, który leży na wybrzeżu południowym Morza Bałtyckiego, znajduje się mała chatka, leżąca pośród gęsto rosnących tam brzóz oraz wierzb. Atelier Christiana Löfflera - tak właśnie się prezentuje. Artysta zamyka się tam, aby pracować nad swoją twórczością oraz wizualną sztuką. Na środku pokoju znajduje się wielki stół dębowy, który pokrywają wielobarwne malunki olejowe, otaczają go płótna, aparaty, statywy, narzędzia oraz pędzle. Rozpościera się stamtąd wręcz idealny widok na morze, zaś przez szerokie okna wnętrza tarasowe są zalane światłem, gałęzie oraz liście rzucają cienie na stół i ściany. Znajduje się tam również mały kominek, który artyście pozwala kontynuować jego proces twórczy introspektywny w trakcie miesięcy zimowych.

W tej prowincji pustelniczej Löfflera króluje głównie skromność i prostota. Pokój służy mu do pracy, gotowania oraz spania. Minimalizm ten i ograniczenie swojej życiowej przestrzeni do parametrów jedynie podstawowych, pozwala artyście stworzyć niezwykle szczerą i "uczciwą" muzykę która koncentruje się ma zasadniczych rzeczach, na tych najważniejszych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl