Kabaret Literacki „Dom Zarazy”

Kabaret Literacki „Dom Zarazy”
Teksty odgrywane, a także śpiewane na scenie są całkiem nowe i napisane specjalnie pod Kabaret, często autorstwa samych jego wykonawców.
Gdzie?
Teatr na Plaży w Sopocie
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Kiedy?
29 maja 2018 od 19:00
Za ile?
60 zł
Organizator
Teatr na Plaży

Kabaret Literacki, o nazwie „Dom Zarazy” jest pierwszą z odsłon kabaretu w reżyserii oraz scenariuszu Marka Richtera, a także w wykonaniu artystów scen trójmiejskich. W małej salce gdańskiego Domu Zarazy kabaret postarał się zainaugurować swą działalność. Właśnie tam miała miejsce jego premiera, która odbyła się dokładnie 19-go marca 2018 roku. Program obejmuje kilkunastu artystów trójmiejskich scen, sięgających do tradycji innych kabaretów skłaniającym się ku Teatrzykowi Bim-Bom lub też Piwnicy pod Baranami.

Kabaret „Dom Zarazy” do współpracy zaprosił artystów jazzowej sceny pod okiem Macieja Łyszkiewicza. Teksty odgrywane, a także śpiewane na scenie są całkiem nowe i napisane specjalnie pod Kabaret, często autorstwa samych jego wykonawców. Prócz utworów z konwencji aktorskiej piosenki jest również miejsce na lirykę w postaci wierszy. Nie mogłoby również zabraknąć skeczy, a w tym, między innymi: klasycznego szmoncesu, pod tytułem: „Futro”, styl Kabaretu Starszych Panów, który został napisany przez autora większej części tekstów, czyli Jerzego Łukaszewskiego. Pośród autorów tekstów są również: Krzysztof Buszman, Ernest Bryl, Paweł Himel, Szymon Jachimek, Jacek Wester, Andrzej Śledź oraz Marek Sadowski.

Natomiast całość jest pozbawiona aluzji do sytuacji politycznej, która akurat się dzieje. Jednak znajdziemy tutaj więcej ironii, gorzkiej refleksji i sarkazmu niżeli krytyki. Zresztą właśnie to charakteryzuje wieczór Literackiego Kabaretu „Dom Zarazy”, a mianowicie jest to refleksja i nostalgia, które przeplecione są z dowcipem czasami złośliwym, jednak zawsze wyrafinowanym.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Kabaret ma swojego producenta, którym jest Stowarzyszenie Baduszkowcy. Mają na swoim koncie wiele realizacji autorskich projektów, jak również produkcję dyplomowych spektakli Państwowego Policealnego Studium Autorsko-Wokalnego, znajdującego się w mieście Gdynia, działającego przy Muzycznym Teatrze. Prezentujemy je nie jedynie na scenach Muzycznego Teatru, gdzie znajdują się w jego repertuarze, ale staramy się także finansować wyjazdy studenckie na festiwale, warsztaty teatralne i konkursy. Razem współtworzymy Teatr Off Junior, znajdujący się przy Teatrze Muzycznym (spektakle, warsztaty teatralne, drama), jesteśmy organizatorami warsztatów, które mają na celu przygotować do egzaminów w aktorskich szkołach. Ponad to staramy się angażować w życie kulturalne naszego Trójmiasta, a w tym celu przygotowujemy różne eventy. I razem tworzymy Dom Zarazy, czyli Kabaret Literacki.

Zapraszamy zatem serdecznie już 29-go maja 2018 roku, do sopockiego Teatru na Plaży, znajdującego się przy Alei Franciszka Mamuszki 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 60 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl