Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jacek Kleyff w Topos Cafe

Jacek Kleyff w Topos Cafe
 
Już 30 września w Topos Cafe wystąpią Jacek Kleyff wraz z Anią Patynek i Jackiem Mazurkiewiczem.
gdzie?Topos Cafe
Al. Niepodległości 804, 81-809 Sopot
kiedy?30 września 2017 od 19:00
za ile?45 zł

Jacek Kleyff, to jeden z trzech założycieli Salonu Niezależnych, który powstał w roku 1970 za sprawą Kleyffa oraz Janusza Waissa i Michała Tarkowskiego. Z Salonem Niezależnych, Panowie trz razy wygrali Famę. W czasie powstawania grupy, Kleyff studiował architekturę. Jego życiorys, to bardzo dobry materiał na książkę czy długometrażowy film. W swoim życiu robił niemal wszystko, zbierał zarobkowo szyszki, działał w opozycji, fascynował się buddyzmem, malarstwem, pracował nawet na wysokościach. Jednak zawsze, jego największą miłością była muzyka i to nie zmieniło się do dnia dzisiejszego.

Salon Niezależnych, dzięki wygranych w Famie, bardzo szybko dotarł na szczyty swojej popularności. Niejednokrotnie Kabaret szykanowano jednak za polityczny wydźwięk, który można było zauważyć w ich twórczości, co ostatecznie doprowadziło do tego, że władze PRL w roku 1976 zakazali im występowania. Po tych wydarzeniach Jacek zamieszkał na wsi, jego przerwa w pracy twórczej potrwała do 1986 roku, bowiem wtedy właśnie założył on Orkiestrę na Zdrowie. Wystąpili oni nawet na pierwszym Przystanku Woodstock, od razu zdobywając serca publiczności, która nagrodziła ich nagrodą "Złoty Bączek". Miało to miejsce w roku 1995.

Działalność Orkiestry na Zdrowie, to przede wszystkim trwające po 4 godziny, otwarte próby z udziałem polskiej publiczności z różnych zakątków kraju. Ich muzyka, jak sami mówią to muzyka zarówno do poruszania się i do posłuchania z silnym osadzeniem w rytmie. Mają swój swoisty styl za sprawą syntezy reggae i muzyki etnicznej z elementami folku i rocka. Wielokrotnie zmianom ulegał skład Orkiestry na Zdrowie. Wielu muzyków występowało z Orkiestrą, wielu również gra do dziś. Orkiestra w składzie miała między innymi: Kubę Sienkiewicza, Antoninę Krzysztoń, Aleksandra Koreckiego, Słome, Anię Patynek, Daniela Słomińskiego, Jacka "Łoś" Osiora, Sebastiana Pikula, Joanne Ewę Zawłocką, Wojciecha "Morawiec" Morawskiego, Igę Kazimierczyk, Artura "Świtek" Świtkowskiego oraz Jacka Mazurkiewicza.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na dzień dzisiejszy Jacek udziela regularnych koncertów, śpiewając utwory zarówno z czasów Salonu Niezależnych oraz z Orkiestry na Zdrowie, co sprawia, że jego życiorys pięknie skleja się w całość.

Z ochotą po jego twórczość sięgają także artyści, a wśród nich: Ewa Błaszczyk, zespół "Akurat", Maryla Rodowicz czy Kuba Sienkiewicz. Jego przenikliwy i lapidarny styl, teksty, które wypowiada w języku potocznym, znalazły swoje stałe miejsce. Jacka koniecznie musicie usłyszeć! Ciężko opisać go w kilku słowach czy zdaniach. Pełen charyzmy, której nie znajdziemy u innych, erudyta z ogromnymi nakładami dowcipu, a zarazem człowiek posiadający dystans do samego siebie.

Już 30 września w Topos Cafe wystąpią Jacek Kleyff wraz z Anią Patynek i Jackiem Mazurkiewiczem. Ania w duecie z Jackiem znani są z pracy twórczej z Orkiestrą na Zdrowie. Perkusjonistka, dodatkowo współpracująca z takimi formacjami jak na przykład: Brygada Kryzys, Voo Voo, Mamadou Diouf, Trebunie Tutki, Budka Suflera, Wszystkie Wschody Słońca, Teatr Akt. Pracowała także z Justyną Steczkowską, Marylą Rodowicz, Zbigniewem Hołdysem, Adamem Sztabą.

Z grupą HEY w roku 2007 nagrała album pod tytułem "Hey unplugged".

Wraz z nimi w Topos Cafe, pojawi się także Jacek Mazurkiewicz, mistrz kontrabasu. Artysta, którego znamy z wszechstronności i wielkiego talentu. Młody, ale znany już i poza granicami Polski. Współpracuje między innymi z takimi artystami jak: Mikołaj Trzaska, Andrzej Przybielski, Modular String Trio a także projekt Limboski. Występuje solo pod pseudonimem 3FoNIA.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie 30.09.2017 roku- Sopot, Topos Cafe, godzina 19:00!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl