Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Imbalance. Wernisaż Wystawy Zbiorowej

Imbalance. Wernisaż Wystawy Zbiorowej
 
Ekocyd oznacza wyniszczanie, na skalę masową, naturalnego środowiska (analogia do angielskiego genocide - ludobójstwo).
gdzie?Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"
Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk
kiedy?22 września 2017 od 18:00
organizatorCSW Łaźnia

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę, pod tytułem: "Imbalance", która odbędzie się już 22 września 2017 roku, w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia". Ta wystawa może zakwestionować nasze wyobrażenie o Naturze. Dobrostan ludzki we właściwie wszystkich aspektach jest zależny - bezpośrednio bądź pośrednio - od stopnia, w którym uprzedmiotawia człowiek otaczające go środowisko. Wystawa "Imbalance" skłoni Państwa do refleksji i zastanowienia głębszego nad możliwością wytyczania przez sztukę kierunku odwrotnego - ku uodpornieniu się przyrody.

Prace twórców, które zostaną zaprezentowane, korzystają z różnych mediów oraz strategii, aby włączać się w procesy rewidowania naszych związków z Naturą, a także samej koncepcji natury. Propozycja jest zatem sztuką, która pragnie współgrać z polityczną ekologia oraz jej założeniami, zarówno przyczyniając się do zmian w naszym rozumowaniu Natury oraz sztuki, która angażuje się w ochronę środowiska.

Otóż Chus García-Fraile jest artystą tworzącym pomniki śmietników. Według niego są one niemymi świadkami oraz świadectwami konsumpcyjnego środowiska, jakim jesteśmy. Jego przesyt naświetlają również zdjęcia zrobione przez Andreasa Gursky’ego. Centrum koncepcyjnym wystawy jest instalacja stworzona przez Antoniego Muntadasy. Stanowi ona kształt wielkiego stołu, a przy nim różne korporacje podejmują decyzje o dystrybuowaniu przestrzeni publicznych oraz ich środków. Bohaterami prac tworzonych przez Marjetiki Potrč,  Zwelethu Mthethwy oraz grupę Superflex zdają się być kraje Południa globalnego.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Ekocyd oznacza wyniszczanie, na skalę masową, naturalnego środowiska (analogia do angielskiego genocide - ludobójstwo). Stajemy przed koniecznością ujawniania nierównowagi w środku układu sił współczesnego na świecie. Artyści, którzy biorą udział w wystawie "Imbalance" starają się sprostać zadaniom, stawianym przed nimi i proponują, tym samym, wizję zaangażowanej sztuki w ochronę naturalnego środowiska, czyli w ekoestetykę.

Przedstawimy prace, które pochodzą z kolekcji, zwanej "Musac", czyli Muzeum Współczesnej Sztuki León oraz Castilli.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl