Iceland To Poland 2019 aYia, FM Belfast - koncert

Iceland To Poland 2019 aYia, FM Belfast - koncert
Scena muzyczna w Islandii jest znana na całej kuli ziemskiej ze swego wysokiego artystycznego poziomu, jak również z charakterystycznego brzmienia i różnorodności.
Gdzie?
Stocznia Klub B90
Elektryków 1, 80-958 Gdańsk
Kiedy?
24 sierpnia 2019 od 18:00
Za ile?
69 zł

Iceland To Poland jest pierwszym na świecie podróżującym festiwalem muzycznym, który jest skupiony na kulturowym połączeniu dwóch, dość blisko związanych ze sobą państw: Polski oraz Islandii przez platformę sztuki, a także muzyki. Ten projekt powstał w roku 2016, zaś jego założycielką i pomysłodawczynią jest sama Wiktoria Joanna Ginter, czyli nasza rodaczka zamieszkująca Islandię, związana blisko z tamtejszą muzyczną sceną.

Scena muzyczna w Islandii jest znana na całej kuli ziemskiej ze swego wysokiego artystycznego poziomu, jak również z charakterystycznego brzmienia i różnorodności. W Polsce zdobyła sobie licznych fanów, ale również naśladowców. Chcemy teraz jeszcze lepiej przybliżyć ją oraz włączyć do kultury Polskiej dla obopólnej edukacji oraz inspiracji. Mamy ogromną nadzieję, iż nasz projekt zaowocuje eksplozją kreatywności, natchnie grono fanów, by Ci poszerzali horyzonty, czy zaczerpnęli świeżego powiewu dźwięków wprost z Krainy Lodu.

ITP w ty roku skupia się głównie na elektronicznej muzyce w jej różnych wydaniach. Każdy z amatorów tańca, dobrej zabawy oraz intergalaktycznych dźwiękowych podróży znajdzie tutaj coś dla siebie. Zatem przybywajcie masowo, bo będzie to sztos roku!

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

aYia trio enigmatyczne pochodzące z Reykjaviku, które pobudziło wyobraźnię wielu koneserów elektronicznej muzyki, a także trip-hopowej swymi ambientowymi, głębokimi brzmieniami przeplatanymi też dark synthem, czy nawiedzającym wokalem. W naszym kraju zespół występował już w charakterze supportu przed islandzką legendą GusGus i zaskarbił sobie grono wiernych fanów. Znikome informacje w temacie projektu tylko dodają mu uroku oraz przyprawiają o szczere zaciekawienie. Trzeba to po prostu zobaczyć i poczuć na własne oczy i uszy!

FM Belfast to koronowani giganci popu elektronicznego, którzy również pochodzą z Krainy Lodu. Skład formacji stanowią ludzie posiadający liczne talenty oraz ścieżki kariery. Örvar Þóreyjarson Smárason jest założycielem oraz członkiem takich grup, jak między innymi: legendarny múm i Singapore Sling. Natomiast Lóa Hlín Hjálmtýsdóttir jest popularną ilustratorką satyryczną, którą fani dobrze znają z prowadzenia własnego bloga, pod nazwą: Lóaboratorium. Ponad to Sveinbjörn Thorarensen uczestniczy w Retro Stefson, jak również prowadzi projekt solowy, pod nazwą: Hermigervill. Swobodnie można o nich powiedzieć, że są supergrupą. Na ich koncie są cztery płyty studyjne i cztery single, a poza tym światowe koncertowe trasy oraz solidna baza fanów. Jeżeli zobaczycie ich choć raz na żywo, zostaną w Waszych sercach już na zawsze. Z toną konfetti oraz wyśmienitą zabawą!

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 24-go sierpnia 2019 roku, do gdańskiej Stoczni Klubu B90, znajdującego się przy ulicy Elektryków 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 69 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl