Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Grzegorz Klaman w Galerii Gablotka (Dwie Zmiany)

Grzegorz Klaman w Galerii Gablotka (Dwie Zmiany)
 
To jeden z najlepszych oraz najbardziej prestiżowych punktów na mapie wystawiennictwa światowego.
gdzie?Dwie Zmiany
Bohaterów Monte Cassino 31/35, 81-753 Sopot
kiedy?11 listopada 2017 od 19:00 do 23:00
organizatorDwie Zmiany

Z dumą informujemy, że po krótkiej przerwie do Dwóch Zmian wraca Galeria Gablotka ze swym europejskim obliczem. To jeden z najlepszych oraz najbardziej prestiżowych punktów na mapie wystawiennictwa światowego.

Miejsce stroniące od nagród, dla którego najwyższym uznaniem jest sympatia publiczności powraca! Początkowo Gablotka związana była z budynkiem Kolonii Artystów, która mieściła się w Stoczni Gdańskiej. Niestety, od dłuższego już czasu hibernowała korzystając ze statusu bezdomnego. A teraz znalazła sobie miejsce w Sopocie. Przez bardzo długie lata organizatorzy zwlekali ze skierowaniem pytania w stronę profesora Klamana.... Jak sami twierdzą, wstydzili się, że odmówi... Udało się to zmienić i tak z radością ogłaszamy, że 11 listopada punktualnie o godzinie 19:00 ponownie podniesie się kurtyna i ukaże się sztuka. Bardzo serdecznie zapraszamy! Grzegorz Klaman w galerii przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 31/58 w Sopocie!

Grzegorz Klaman urodził się w 1959 roku. W latach od 1980 do 1985 studiował na Wydziale Rzeźby gdańskiej PWSSP. Od 1984 roku prowadził Galerię Rotacyjną, która prezentowała prace w różnych miejscach w Gdańsku. Były to Baraki, Spichrzów czy też cypel Wyspy. Od roku 1985 Klaman pracuje w Gdańsku, w ASP i tu prowadzi własną Intermedialną Pracownię, aktualnie jako profesor zwyczajny. Grzegorz Klaman to założyciel i lider Galerii Wyspa /od roku 1985/, współautor koncepcji Otwartego Atelier /w 1992 roku/. W latach od 1994 do 1998 nadzorował działania Dawnej Łaźni Miejskiej, a w 1998 roku założył Centrum Sztuki Współczesnej o nazwie "Łaźnia", które odnaleźć można było na terenie dawnej Łaźni Miejskiej. Grzegorz Klaman to także prezes Fundacji Wyspa Progress. Funkcję tę przyjął już w 1994 roku. Artysta w okresie od 2002 do 2012 prowadził założoną przez siebie Modelarnie. Wspólnie z z Anetą Szyłak w przestrzeni Dawnej Stoczni Gdańskiej utworzył Instytut Sztuki Wyspa.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl