Wernisaż “Jesteś tym, co widzisz” Szymon Brodziak

Wernisaż “Jesteś tym, co widzisz” Szymon Brodziak
“Jesteś tym, co widzisz” - tak brzmi credo artystyczne Szymona Brodziaka, który to w tym roku zdobył miejsce pierwsze w rankingu światowym Worlds Top Ten Black and White Photographers.
Gdzie?
Państwowa Galeria Sztuki
Pl. Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
Kiedy?
19 września 2019 od 19:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Państwowa Galeria Sztuki

“Jesteś tym, co widzisz” - tak brzmi credo artystyczne Szymona Brodziaka, który to w tym roku zdobył miejsce pierwsze w rankingu światowym Worlds Top Ten Black and White Photographers. Lubi mówić o swoich zdjęciach, iż są niczym kadry z filmów, jakie nigdy nie powstały. Szymon Brodziak jest wirtuozem fotografii czarno-białej, który tworzy swe nieruchome historie z wyjątkową starannością, a ich bohaterkami są kobiety. Moc oraz piękno tych kobiet są podkreślane przez artystę dzięki wpisywaniu modelek w nieoczywiste i wyszukane scenerie. Są to zazwyczaj miejsca, które artystę inspirują, by tworzył swe wizje, opowiadania emocji jakże emocjonalnych, których końcowym efektem jest niezmiennie piękno.

Nasza wystawa, która odbędzie się już 19-go września 2019 roku, w sopockiej Państwowej Galerii Sztuki, przy Placu Zdrojowym 2, rozpocznie się o godzinie 19:30 i jest bezpłatna. Zaprezentujemy podczas jej trwania przekrój fotografii, pochodzącej z okresu właściwie całej twórczości artysty. Do niej należą, miedzy innymi: fotografie, jakie mogli Państwo zobaczyć podczas wystawy: “Newton. Horvat. Brodziak” (Muzeum Fotografii – Fundacji samego Helmuta Newtona, znajdujące się w Berlinie), jak również te, które należą do oferty: Gallery Brodziak. Ta wystawa poprzedza premierę albumu artysty, pod tym samym tytułem: “Jesteś tym, co widzisz”. Natomiast nowa publikacja ma za zadanie przedstawić dorobek artystyczny Brodziaka, jednak z innej perspektywy - poprzez wnikliwe spojrzenie w twórczy proces artysty. Doktor Matthias Harder, który jest kuratorem i dyrektorem Fundacji Helmuta Newtona, mówi że przez dramaturgię zdjęć artysty, można mieć wrażenie, iż ogląda się spektakularne kadry filmowe.

Nasza ekspozycja jest również zaproszeniem, by zanurzyć się w świecie czarno-białym tego mistrza fotografii.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl