Wernisaż Wystawy Malarstwa Doroty Markowskiej
W malarstwie intuicyjnym, abstrakcyjnym, czy też przedstawiającym stosuje autorka technikę zróżnicowaną, a także subtelną kolorystykę.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
20 września 2019 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Fundacja Teatru BOTO

Dorota Markowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych miasta Gdańsk. Zdobyła dyplom w pracowni profesora Jerzego Krechowicza (grafika), również aneks z malarstwa u profesora Kiejstuta Bereźnickiego, rok 2002.

Artystka uprawia sztalugowe malarstwo oraz użytkową grafikę. Głównie interesuje się plakatem, szeroko pojmowaną typografią oraz ilustracją. Pracuje na co dzień w jednej ze szkół Gdańska, zaś wcześniej prowadziła zajęcia dotyczące malarstwa oraz rysunku w gdańskim Pałacu Młodzieży i warsztaty arteterapii (Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń Wrzeszcza”). Również brała udział w pewnym szkoleniu, dotyczącym animacji malarskiej w granicach filmowego projektu, pod tytułem: „Twój Vincent”.

W malarstwie intuicyjnym, abstrakcyjnym, czy też przedstawiającym stosuje autorka technikę zróżnicowaną, a także subtelną kolorystykę. Faktura jest oryginalna, a przede wszystkim w cyklu obrazów, pod tytułem: "Smoki". Szczegółową uwagę zwracają jej odrealnione, kubistyczne miasteczka, które są obrazkami niczym ze snu, zarazem jednak z nieodległej prowincji. Malarstwo artystki zdobi, między innymi: wnętrza trójmiejskich firm, czy instytucji.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Nie jest przywiązana do jednego tylko tematu, chociaż z upodobaniem maluje morskie pejzaże. Właśnie morze jest główną inspiracja dla tej wystawy. Wieloznaczne morze, które symbolizuje pramaterię i przemijanie, zmienność i stałość, potęgę i tajemnicę, siłę i samotność, zaś artystka stara się interpretować temat na indywidualny sposób, w charakterze pretekstu do wyrażania uczuć i ukazywania tego, co jest niewidzialne.

Na wernisaż wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 20-go września 2019, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne. Organizatorem jest Fundacja Teatru BOTO.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl