Finisaż Wystawy Andrzeja Dudzińskiego pt. Man – hat – tan (człowiek – kapelusz – opalenizna)

Finisaż Wystawy Andrzeja Dudzińskiego pt. Man – hat – tan (człowiek – kapelusz – opalenizna)
Na naszej wystawie w Dworku Sierakowskich spotkają się dwaj artyści: Andrzej Dudziński, który jest rysownikiem oraz Andrzej Dudziński, który z kolei jest fotografem.
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
25 września 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Na finisaż wystawy i na spotkanie autorskie z Andrzejem Dudzińskim oraz jego żoną Magdą Dygat (pisarką) zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 25-go września, w środę, o godzinie 18:00. Nasze spotkanie zostanie dodatkowo wzbogacone pokazem filmowym, który wiąże się z sylwetką, jak również twórczym dorobkiem autora. Zaprezentowany zostanie film, pod tytułem: „Dudi”, w reżyserii Małgorzaty Łupiny, w którym to Andrzej Dudziński zdradzi Państwu tajniki swego warsztatu oraz motywy artystycznych wyborów, zaś całości jego obrazu dopełnią rozmowy ze znajomymi oraz opinie krytyków sztuki: Davida Ebony (Nowy York) i profesora Henryka Tomaszewskiego. Jako drugi zostanie zaprezentowany film - dokument osobisty, pod tytułem: „Mój ojciec Staś”, w reżyserii Andrzeja Dudzińskiego wg scenariusza Magdy Dygat, który stanowi opowiadanie o Stanisławie Dygacie, który jest jedną z bardziej intrygujących postaci artystycznego życia powojennej Warszawy.

Malarz głównie zajmuje się plakatem, malarstwem, grafiką prasową oraz fotografią. Urodził się w mieście Sopot i jest autorem kilkudziesięciu indywidualnych wystaw, które prezentuje się w głównych galeriach w naszym kraju oraz poza jego granicami. Wystawa natomiast, która zostanie zaprezentowana w Galerii Sztuki dworkowej jest związana z pięćdziesięcioleciem twórczej pracy artysty. W roku 1969 w numerze czerwcowym miesięcznika „Polska” pojawiła się seria satyrycznych rysunków Dudzińskiego. Sam autor był wówczas studentem u Henryka Tomaszewskiego, w pracowni plakatu, warszawska Akademia Sztuk Pięknych. Zaraz po tym fakcie „Szpilki” zamieściły u siebie pierwszy rysunek artysty. Zaś w roku 2019 mija pięćdziesiąt lat od tamtej pory.

Na naszej wystawie w Dworku Sierakowskich spotkają się dwaj artyści: Andrzej Dudziński, który jest rysownikiem oraz Andrzej Dudziński, który z kolei jest fotografem. Ten pierwszy opisuje Manhattan w charakterze miasta bezdomnych na serii ilustracji do wydania bibliofilskiego „Antygony w Nowym Jorku” J. Głowackiego, zaś ten drugi pokaże Państwu miasto przez ludzi oraz architekturę.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Wydarzenie jest bezpłatne, a jego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, znajdujące się przy ulicy Czyżewskiego 12.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl