Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Groborz Trio - Inside Jazz. koncert

Groborz Trio - Inside Jazz. koncert
 
Precyzyjnie dobrany repertuar składa się zarówno ze znanych, jak i mniej popularnych oryginalnych jazzowych kompozycji.
gdzie?Harris Piano Jazz Bar w Krakowie
Rynek Główny 28, 31-010 Kraków
kiedy?14 września 2017 od 21:30
za ile?20 zł

Groborz Trio to formacja, która prezentuje oryginalne nawiązania do bebopu. Stylistyka formacji to kolaż dźwięków afro-kubańskich oraz bebopu. Ulubioną sentencją muzyków tworzących Groborz Trio są słowa Jelly Roll Mortona, które idealnie charakteryzują preferencje muzyków tworzących zespół:„all good jazz had to have a Latin Tinge”.

Precyzyjnie dobrany repertuar składa się zarówno ze znanych, jak i mniej popularnych oryginalnych jazzowych kompozycji. Muzycy chętnie sięgają do aranżacji autorstwa Dizzy'ego Gillespiego. Wśród propozycji odnaleźć można standardy w nowatorskich odsłonach, nowoczesne aranżacje, a także utwory komponowane przez leadera formacji. Są to najczęściej ballady liryczne oraz wypełnione porywającą ekspresją latynoskie utwory.

Elegancja, witalność, maestria oraz nieczęsto spotykany, pozbawiony kompromisów muzyczny puryzm stylistyczny przeplatany swingującymi rytmami sprawiają, że każdy z koncertów Groborz Trio to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci uczestników.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Wojciech Groborz to znany pianista, aranżer, kompozytor oraz jazzowy edukator. Wojtek Groborz ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie i od wielu już lat związany jest z muzycznym środowiskiem miasta, gdzie propaguje styl BeBop. Na scenie pojawiał się z artystami należącymi do polskiej czołówki jazzu. Byli to, między innymi, Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Majewski, Zespół Jazz Band Ball Orchestra Jana Kudyki. Wojtek Grabarz to aktywny leader autorskich formacji.

14 września na krakowskiej scenie muzycznej w Harris Piano Jazz, o godzinie 21:30 Groborz Trio z koncertem Inside Jazz! Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl