Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Gordon Parks: Aparat to moja broń

Gordon Parks: Aparat to moja broń
 
Wystawa nosi tytuł zaczerpnięty z najważniejszej i zarazem z pierwszej książki Gordona Parksa: "Wybór Broni".
gdzie?Muzeum Współczesne Wrocław
Pl. Strzegomski 2a, 53-681 Wrocław
kiedy?2 czerwca 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorMuzeum Współczesne Wrocław (MWW)

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż, który odbędzie się już 2 czerwca 2017 roku, czyli w piątek, od godziny 18, na poziomie piątym. Na wernisaż wstęp jest bezpłatny. Natomiast wystawa będzie miała miejsce od 3 czerwca do 21 sierpnia 2017 roku.

Wystawa nosi tytuł zaczerpnięty z najważniejszej i zarazem z pierwszej książki Gordona Parksa: "Wybór Broni". Jest to również jego motto życiowe, które określa dość precyzyjne dobieranie środków tak, aby dotrzeć do celu, ale również będące aktywizującą formą w walce o społeczną równość.

Padają ważne pytania, na przykład jak artysta poszukiwał swoich tematów, czy też jak sprawdził się w roli fotoreportera? Czy, jakie wybierał sposoby, żeby fotografować ludzi oraz jak traktował swych bohaterów. Na wystawie zaprezentujemy dla Państwa wybór 80-ciu fotografii Parksa. Znajdują się pośród nich ikony fotograficzne, jak również zdjęcia za mało znane. Przede wszystkim jako fotograf dał się poznać jako humanista, bardzo zaangażowany w to co robi. Sam mówi, że ze swojego fotograficznego aparatu uczynił narzędzie społecznej świadomości. Podpowiadał mu często zdrowy rozsądek, iż musi zadbać o wystarczające zrozumienie. Dotyczy ono tego co dobre i tego co złe. Gdyby było inaczej w końcu aparat stałby się wrogiem artysty.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Gordon Parks uznany jest za amerykańskie wcielenie mitu o self-made manie. Fotograf urodził się jako piętnasty w rodzinie i dlatego zmuszony był zawalczyć o swe przetrwanie, później o pracę, rodzinę i wreszcie Afroamerykańskie prawa. Przeżył dziewięćdziesiąt trzy lata, a przez nie dokumentował małe oraz wielkie zmiany. To pierwszy czarnoskóry fotograf, który robił zdjęcia dla magazynów, jak:

* "Vogue"
* "Life"

Był on również reżyserem z Hollywood, poetą i pisarzem, a także kompozytorem. Wydał też kilka pamiętników. Podkreślał w nich niejednokrotnie, że chciałby w życiu stać się "kimś" - czyli szanowanym, ale i szanującym innych człowiekiem.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl