Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Gordon Haskell - koncert

Gordon Haskell - koncert
 
W latach sześćdziesiątych współpracował Haskell z przeróżnymi grupami, jak amerykański zespół League of Gentlemen, grupa Quotations pochodząca z Liverpoolu
gdzie?Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
kiedy?16 czerwca 2017 od 20:00
za ile?90 zł

Twórczość Gordona Haskella oraz jego charakterystyczna chropowata barwa głosu porównywana jest na przykład do Leonarda Cohena lub Charisa Rea. Największym przebojem Haskella jest piosenka o tytule: "How Wonderful You Are. To przepiękny utwór, który podbił angielskie, a także krajowe listy przebojów. Jest mało ludzi, którzy nie znają tej wpadającej w ucho melodii. Koneserzy świetnej muzyki, koncert niegdysiejszego członka formacji angielskiej King Crimson, uznać powinni za nie lada gratkę.

W latach sześćdziesiątych współpracował Haskell z przeróżnymi grupami, jak amerykański zespół League of Gentlemen, grupa Quotations pochodząca z Liverpoolu, czy psychodeliczny Les Fleur de Lys, który to występował również z Jimim Hendriksem. Grywał również z Cupid’s Inspiration oraz z Flowerpot Men. W końcówce lat sześćdziesiątych Haskell wydał swoją pierwszą płytę, pod tytułem: "Sail In My Boat".

W roku 1970 artysta dołączył do zespołu King Crimson, w którym zastąpił wokalistę oraz basistę - Grega Lake’a. Z ta formacją nagrał najlepiej przyjęte płyty. Po jakimś czasie muzyk jednak opuścił grupę. W roku 1972 artysta nagrał kolejną solową płytę, której producentem był sam Arif Mardin. Artysta współpracował również z Van Morrisonem, Cliffem Richardem, Otisem Reddingiem, Alvinem Lee, Timem Hardinem, a potem zniknął na dość długi czas ze sceny muzycznej. Grywał w klubach oraz w barach, na początku przez dziesięć lat w Danii, później w Anglii.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W roku 2001 Gordon Haskell wrócił na łono sceny muzycznej. Wyprodukował oraz napisał wspaniały utwór za jedyne dwieście funtów. Piękną piosenkę udało się nagrać za pierwszym podejściem, natomiast efekt jaki zdołano uzyskać przeszedł wszelakie oczekiwania. Jazzujący lekko singiel na dwa dni poprzedzające Święta Bożego Narodzenia w roku 2001, zdobył drugie miejsce na angielskiej liście przebojów, a ustąpił miejsca jedynie Robbiemu Williamsowi, który śpiewał w duecie z Nicole Kidman. Również okazał się jednym z hitów granych najczęściej na prośbę samych słuchaczy BBC Radio 2.

Roku 2002 przyniósł nową płytę, pod tytułem: "Harry’s Bar", którą promowała właśnie piosenka: "How Wonderful You Are". Zaprezentowano na płycie piosenki, przesycone chropowatym głosem wokalisty, przywodzą na myśl brzmienie Chrisa Rea i Leonarda Cohena. Muzyczną część stanowią głównie ballady, a w nich słyszymy wiele wpływów muzyki country.

W roku 2003 w Polsce ukazał się kolejny album Haskella, na którym znalazło się jedenaście kompozycji autorstwa właśnie Gordona, odejmując dwa utwory autorstwa Robbiego McIntosha oraz Gordona Lightfoota. W roku 2004 pojawił się na rynku nowy album Gordona Haskella. Płyta miała swoją premierę w Wielkiej Brytanii w sierpniu, a w Europie we wrześniu.

Zapraszamy na koncert, który odbędzie się 16 czerwca 2017 roku, w gdańskim Starym Meneżu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl