Golec uOrkiestra - koncert
Koncerty zespołu to również przygotowane z ogromną starannością stroje, dowcipna i inteligentna konferansjerka oraz nierzadko całkowicie nieprzewidywalna choreografia.
Gdzie?
Ergo Arena Gdańsk
Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk
Kiedy?
20 maja 2018 od 18:00
Za ile?
51 zł

Czy to już minęło dwadzieścia lat? Trudno w to uwierzyć! Szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę Golec uOrkierstrę. A tu, proszę! W roku 1998 powstał jeden z najmocniej rozpoznawalnych, najbardziej charakterystycznych i przebojowych zespołów w Polsce. Droga na szczyt Golec uOrkiestry na początku kariery nie była łatwa. Podczas festiwalu w Opolu jury nie doceniło kawałka "Ściernisko". Kolejny kawałek "Lornetka" przyjęty został przez radiowe rozgłośnie ze sporą rezerwą. Z dzisiejszej perspektywy wiadomo, że były to chybione decyzje. Tak "Ściernisko", jak i "Lornetka" to utwory, które weszły do kanonu polskich przebojów.

Utwory Golec uOrkiestry to charakterystyczne przeboje, które stanowią o mocy polskiej muzyki pop. Grają folkowo, jazzowo, w odcieniach rock and rolla. Siłę napędową w zespole stanowią bracia Paweł i Łukasz. To oni nadają ton całemu zespołowi.Śpiewają, komponują, piszą i troszczą się o markę Golec uOrkiestry. Niewątpliwą zasługą braci jest stworzenie pewnej marki muzycznej, gdzie tradycyjne brzmienia góralskiej muzyki przenikają się z popowymi wątkami.Golec uOrkiestra przetarła szlaki i stworzyła niezłe warunki dla niemal całego popowo-folkowego nurtu, który dość szybko opanował listy przebojów w Polsce początkiem dwudziestego pierwszego wieku. Zasługa Braci jest nie do przecenienia. Umiejętnie utkali kolaż tradycji i muzyki rozrywkowej. Nie dopuścili się zdrady, nie sprzeniewierzyli tradycji, lecz nasycili ją duchem nowoczesnego brzmienia. Golec uOrkiestra do dziś pozostaje wierna swemu stylowi, a to cieszy się uznaniem publiczność, która licznie przychodzi na koncerty zespołu.

Występy Golec uOrkiestry to nie tylko sama muzyka. Koncerty zespołu to również przygotowane z ogromną starannością stroje, dowcipna i inteligentna konferansjerka oraz nierzadko całkowicie nieprzewidywalna choreografia.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Pragniemy Państwa zaprosić na wspaniały jubileusz dwudziestolecia Golec uOrkiestry. To muzyczna podróż, która trwa już tak długo... Przez wszystkie lata kalendarz naznaczony był wieloma przebojami, które publiczność zna niemal na pamięć. Rozpoznawalne przeboje Golec uOrkiestry: Pędzą Konie, Lornetka, Pieniądze To Nie Wszystko, Ściernisko czy Crazy Is My Life. Jeden z kawałków cytowany był przez amerykańskiego prezydenta. Koncerty, które pojawiły się z okazji jubileuszu to nie tylko podsumowania dotychczasowych działań, lecz także mnóstwo niespodzianek, specjalni goście, a może także zapowiedź kolejnych płyt grupy. Zapraszamy do wspólnego przeżycia tych wyjątkowych chwil, wspomnień. Koncerty Golec uOrkiestry to okazja do celebrowania radości, jaką daje słuchanie tej jedynej w swoim rodzaju muzyki.

Szanowni Państwo, zapowiadając koncerty Golec uOrkiestry śmiało, można rzec, że Golce potrafią zagrać niemal wszystko, ale mają to szczęście, że mogą grać wyłącznie to, na co mają ochotę! I niech się to nie zmienia przez kolejne, co najmniej 20 lat.

Golec uOrkiestra 20 maja zagra w Gdańsku, w Ergo Arenie. Serdecznie zapraszamy. Scena przy placu Dwóch Miast 1 zapełni się Golcami punktualnie o 18:00. Możliwe jest wejście na koncert z biletem ulgowym (od czwartego do dwunastego roku życia). Możliwy jest zakup biletu Meet@Greet, który pozwala na spotkanie z zespołem tuż przed koncertem. Pozwala także na wejście w strefę Golden Circle, a także umożliwia otrzymanie płyty zespołu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl