Ffrancis - koncert
Duet swe doświadczenie solowe przekłada zgrabnie nowym projekt, który jednak brzmi zupełnie inaczej niżeli ich dokonania dotychczasowe
Gdzie?
100cznia
Popiełuszki Jerzego, bł. ks 5, 80-105 Gdańsk
Kiedy?
22 sierpnia 2018 od 20:00
Za ile?
bezpłatnie

Ffrancis jest projektem muzycznym dwójki bardzo doświadczonych muzyków: Piotra Kalińskiego (Nanook of the North, Hatti Vatti) i Misi Furtak (Très.B, Misia Ff). Jednak to, co potrafią zrobić wspólnymi siłami, jest całkowicie nową jakością na muzycznej scenie w Polsce. Retro brzmienia czerpiące garściami z elektroniki lat osiemdziesiątych - bardzo ciekawie aranżowane, zaś syntezatory przeplatają się tutaj nieco frapująco z prostszymi formami rytmicznymi. Duet swe doświadczenie solowe przekłada zgrabnie nowym projekt, który jednak brzmi zupełnie inaczej niżeli ich dokonania dotychczasowe - utwory pozostają w formie piosenkowej, równocześnie nieszablonowo rozwijają szczególne tematy.

Wielowarstwowość ich brzmienia zaciekawia publikę, mają również potencjał radiowy, tak wówczas jak Furtak śpiewa w języku polskim, jak na przykład w utworze brzmiącym wręcz fantastycznie, noszącym tytuł: „Lekarstwo”, jak również wtedy kiedy sięga po język angielski, także gdy jej głos pozostaje poddany modyfikacjom, jak na przykład: „It Is Not”, kiedy na myśl przynosi wokalizy The Knife.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 22-go sierpnia 2018 roku, do gdańskiej 100czni, znajdującej się przy ulicy Popiełuszki Jerzego, błogosławionego księdza 5. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 20:00.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl