Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Dżem akustycznie

Dżem akustycznie
 
30 marca Dżem pojawi się na scenie Filharmonii imienia Karola Szymanowskiego w Krakowie. Muzycy zagrają koncert akustyczny.
gdzie?Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1, 31-103 Kraków
kiedy?30 marca 2017 od 19:15
za ile?100 zł

Już 30 marca zapraszamy Państwa na koncert legendarnej polskiej grupy, zwanej polskimi Rolling Stonesami – formacji DŻEM. Zanosi się na ponad dwugodzinny występ, podczas którego usłyszymy wszystkie największe przeboje grupy na żywo. To będzie fantastyczny wieczór wypełniony wspaniałą muzyką i wspomnieniami, które na zawsze zapadną w pamięć, bo zespół DŻEM to więcej niż tylko muzyka. To sposób myślenia, światopogląd, wiara, prawdy i styl życia, które każdy ze słuchaczy adoptuje na potrzeby swojej małej ojczyzny.

Powstanie zespołu należy łączyć z latami siedemdziesiątymi. Grał początkowo po klubach, podczas imprez. Takich formacji w ówczesnej Polsce było naprawdę dużo. Po kilku sezonach do grupy muzyków dołączył Ryszard Riedel. Niedługo potem nastąpił przełom w karierze zespołu. Zagrali podczas Festiwalu w Jarocinie, a występem oczarowali całą publiczność jarocińską. Zaczęli również grać swoje autorskie utwory, takie jak „Whisky” i „Paw”, a później „Skazany na bluesa”, „Czerwony jak cegłą”, „Człowieku co się z tobą dzieje”. Życie zespołu to ciągłe koncerty, sława oraz smutne perypetie wokalisty.

Aż tu nagle pojawia się świetna płyta DETOX, którą traktuje się jako wyjątkowe osiągnięcie grupy. W albumie pojawiają się takie perełki jak: „Sen o Victorii”, „List do M”, „Jak malowany ptak”, które stale budzą emocje. Data 30 lipca 1994 stała się smutną cezurą w historii zespołu; umiera charyzmatyczny wokalista Ryszard Riedl. Śmierć Ryśka sprawiła, że grupa DŻEM stała się potężną polską legendą, która stale powiększa się wraz z następną generacją młodych słuchaczy.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

30 marca Dżem pojawi się na scenie Filharmonii imienia Karola Szymanowskiego w Krakowie. Muzycy zagrają koncert akustyczny. Serdecznie zapraszamy! Muzyczna scena przy ulicy Zwierzynieckiej 1 - start o godzinie 19:15!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl