Duch dżungli. Spotkanie z Justyną Romanowską i dziką Wenezuelą

Duch dżungli. Spotkanie z Justyną Romanowską i dziką Wenezuelą
W trakcie spotkania nie zabraknie wspólnego wędrowania po tajemniczych wenezuelskich zakątkach, szperania w wioskach indiańskich i tętniących dźwiękami pueblach...
Gdzie?
Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo
Mały Rynek 4, 31-041 Kraków
Kiedy?
18 października 2016 od 19:00 do 21:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza

Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo zaprasza na wieczór z autorką książki "Duch dżungli. Wspomnienia z dzikiej Wenezueli" Romanowską Justyną. Książka została wydana przez Illuminatio Wydawnictwo.

W trakcie spotkania nie zabraknie wspólnego wędrowania po tajemniczych wenezuelskich zakątkach, szperania w wioskach indiańskich i tętniących dźwiękami pueblach...

Justyna Romanowska twierdzi, że do świata ciągnęło ją od zawsze. Nie rozumiała nawet dobrze dlaczego tak się dzieje, po prostu wydawało jej się to nieodzowne. Wiedziała, że jeśli świat jest tak rozległy i tak barwny, należy go poznawać. Autorka chciała ten świat próbować wszystkimi zmysłami, chciała go chłonąć.Zawsze była ciekawska, może dlatego miała palącą potrzebę nowych zwyczajów i nowych miejsc. Wszędzie szukała pretekstu do wyjazdów, czy to do pracy, czy to na wymiany językowe, czy choćby przysłowiowym palcem po mapach.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Nie chciała przywiązywać się do jednego miejsca, bo w głębi duszy czuła, że jest obywatelem świata. Czuła, że jej korzenie sięgają głębiej niż tylko miejsca urodzenia. Bez ustanku zadawała sobie pytanie o to kim jest i skąd pochodzi, nie tylko jako persona teraz i tutaj, ale jako cała istota metafizyczna. Pewnego dnia niezwykle delikatnie i nieśmiało zaczęła snuć marzenia o dżungli, która wydawał jej się jednym z najdzikszych i najbardziej pierwotnych ziemskich miejsc. Autorkę fascynowali prymitywni Indianie, którzy przy pomocy magicznej rośliny swobodnie mogli przechodzić się między światami duchowym, a fizycznym.

Tam właśnie chciała dotrzeć, po czystą wiedzę o sobie samej i o świecie. Od pierwszego spotkania z potęgą natury minęło już dziesięć lat. Do Amazonii, Justyna Romanowska, miała pojechać tylko jeden raz, planowała to tuż po zakończeniu studiów. Potem w planach miała standardowe życie, pracę i dorabianie się, by osiągnąć stabilizację życiową. Ten scenariusz nigdy się nie ziścił, bo dżungla wywróciła życie autorki do góry nogami. Następnie ważna była już tylko dżungla, chciała tam stale wracać i tam właśnie żyć.

Dżungla amazońska stała się przyjacielem Justyny Romanowskiej i wrogiem niestety. Wsiąknęła w świat indiański, choć często nie był to świat gościnny. Rzeczywistość różniła się od marzeń. Autorka uczyła się siebie i życia w nieodgadnionej gęstwinie. Życia tak odmiennego, a zarazem tak nieskomplikowanego. Nie zdobywała już szczytów, nie pobijała rekordów, ale w każdym dniu przekraczała prywatne granice w przestrzeni, która nie miała żadnego podobieństwa do tego, co poznała wcześniej. Autorka długo nosiła to doświadczenie w duszy, ostatecznie udało jej się przelać ten eksperyment na kartę książki. Tak narodził się właśnie „Duch dżungli”, czyli historia o hardej Wenezueli, o dżungli indiańskiej, o potędze umysłu i natury. O miejscach, w którym zatracają się granice przestrzeni i czasu.

Justyna Romanowska zaprasza na wspólne podróżowanie po zakątkach Wenezueli, szperania w wioskach indiańskich i rozbrzmiewających nutami pueblach.

czas: 18 października 2016 r. początek 19:00
miejsce: Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo
adres: Mały Rynek 4, Kraków
wejście: bezpłatne

Zapraszamy wszystkich Prawdziwych Obieżyświatów oraz Niedzielnych Globtroterów!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl