Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Don Vasyl & Gwiazdy Cygańskiej Pieśni - Koncert
DON VASYL & ROMA to zespół artystyczny, który powstał w roku 1987.
Gdzie?
Sala Teatralna MDK
Matejki J 11, 72-600 Świnoujście
Kiedy?
5 października 2019 od 19:00
Za ile?
70 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert dobrze Wam znanego - Don Vasyla oraz Gwiazd Pieśni Cygańskiej, który odbędzie się już 5-go października 2019 roku, w Sali Teatralnej MDK, Świnoujście, przy ulicy Matejki J. 11. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 70 złotych.

DON VASYL & ROMA to zespół artystyczny, który powstał w roku 1987. „Roma”, bo trzon formacji stanowią członkowie grupy legendarnej, pod nazwą ROMA, jaka szczyci się wieloma tournee po całej kuli ziemskiej. Mają na swoim koncie koncerty nawet w siedzibie ONZ (Nowy Jork) i w sławnej „Paryskiej Olimpii”.

Don Vasyl z biegiem lat odkrył oraz wypromował utalentowane gwiazdy muzyki cygańskiej: Elza, Wasyl Junior, Dziani, Carmen, Liza, czy Petro oraz wiele innych. Zatem nazwa zespołu uległa zmianie na DON VASYL i GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI.

Szukasz noclegów w Świnoujściu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Świnoujściu

Formacja ciągle kultywuje tradycje artystyczne Romy. Powstały słynne hity, jak między innymi: Ore, Ore, Kocham Cygana Jana, Cyganeczka Zosia, Powiedz tak, Zabawa słowiańsko-cygańska, Bawmy się, Gdzie nasz kolorowy świat, Jak świat światem, Hej!, Śpiew to życie, Życie nie jest złe, Graj piękny Cyganie, Jedno jest niebo dla wszystkich, Hey, tam pod lasem, czy Na dancingu tańczą goście. Miało miejsce wiele koncertów, tak w Polsce, jak również poza jej granicami. Były także częste występy telewizyjne.

Dyskografia: Trzy analogowe płyty, dwadzieścia kaset magnetofonowych i trzydzieści płyt CD. Formacja zdobyła aż jedenaście Złotych Płyt. Zaś sam Don Vasyl to twórca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki oraz Kultury Romów (Ciechocinek), jaki odbywa się rok rocznie i jest już imprezą o renomie światowej.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl