Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Do Komina Murzyna! Murzyna! - Premiera

Do Komina Murzyna! Murzyna! - Premiera
 
Mały chłopiec, ośmioletni syn liberyjskiego księcia z plemienia Vai oraz pielęgniarki z Hamburga pod wpływem płomiennych przemówień Hitlera postanawia dołączyć do ruchu przemian.
gdzie?Teatr Wybrzeże - Scena Kameralna
Bohaterów Monte Cassino 30, 81-767 Sopot
kiedy?4 listopada 2017 od 19:00
za ile?100 zł
organizatorTeatr Wybrzeże

Z przyjemnością zapraszamy na premierowe wystawienie spektaklu w reżyserii Zbigniewa Brzozy - dramatu opartego na prozie Victora Klemperera ("Dziennik" i "Język Trzeciej Rzeszy") oraz Hansa-Jurgena Massaquoi ("Wspomnieniach Neger, Neger ..."), a także Alfreda Doblina ("Berlin. Alexandserplatz"), Heinricha Hoffmanna ("Czarne dzieci"), Ladislava Fuksa ("Palacz zwłok") oraz własnych tekstach reżysera. Spektakl nosi tytuł "Do Komina Murzyna! Murzyna!". Premierę zaplanowano na 4 listopada. Odbędzie się ona na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 30.

Spektakl osnuty jest na kanwie opowieści o latach trzydziestych ubiegłego wieku. Rzecz dzieje się w Niemczech, gdzie do władzy dochodzi NSDAP-e. Poznajemy fabułę w momencie, gdy w niemieckiej przestrzeni politycznej działa jeszcze parlament i lokalne samorządy. Nie zanosi się jeszcze na likwidację opozycyjnych ugrupowań politycznych. Nadal kupić można wydania opozycyjnej, niezależnej prasy. Tu tak samo jak w Londynie, Nowym Jorku lub Paryżu na parkietach króluje swing. Życie w klubach nocnych kwitnie, nadal dominuje tam dekadencki nastrój lat dwudziestych.

Mały chłopiec, ośmioletni syn liberyjskiego księcia z plemienia Vai oraz pielęgniarki z Hamburga pod wpływem płomiennych przemówień Hitlera postanawia dołączyć do ruchu przemian. Filolog żydowskiego pochodzenia, Victor Klemperer - profesor, nie traci nadziei, iż barbarzyńskie władze szybko strącone zostaną z piedestału....

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Reżyserem spektaklu oraz autorem muzyki jest Zbigniew Brzoza. Autorem scenografii - Wojciech Żogała. Za kostiumy odpowiedzialna jest Katarzyna Adamczyk. Na scenie ujrzymy: Piotra Chysa, Dorotę Androsz, Magdalenę Boć, Katarzynę Dałek, Piotra Biedronia, Grzegorza Gzyla, Michała Kowalskiego, Roberta Ninkiewicza.

Serdecznie zapraszamy do sopockiego Teatru Wybrzeże! Scena Kameralna zarezerwowana została 4 listopada dla bardzo ciekawej, intrygującej premiery! Spektakl "Do Komina Murzyna! Murzyna!" rozpocznie się o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl