Dni Kołobrzegu BiG CyC - koncert
Większość ich hitów i przebojów stanowią energiczne i proste kompozycje, z gitarami przesterowanymi, mocną perkusją oraz głośnym i charakterystycznym głosem Dżej Dżeja.
Gdzie?
Port pasażerski
Morska 8, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
26 maja 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie

Zespół Big Cyc istnieje na polskiej scenie muzycznej już od dwudziestu lat. Są jedną z najdziwniejszych krajowych formacji rockowych. Po dziś dzień Big Cyc w niezmienionym składzie, wydał łącznie piętnaście albumów i zagrał jakieś trzy tysiące koncertów. Pierwsze płyty grupy oscylowały głównie wokół stylu punk rockowego. Większość ich hitów i przebojów stanowią energiczne i proste kompozycje, z gitarami przesterowanymi, mocną perkusją oraz głośnym i charakterystycznym głosem Dżej Dżeja. 

Materiał natomiast najostrzejszy pojawił się na płycie, pod tytułem: "Wojna Plemników". Z biegiem czasu, w grze zespołu Big Cyc usłyszeć można było coraz częściej elementy muzyki ska. A od wydania albumów: "Pierwsza Komunia", "Trzecia Rzeczpospolita", czy "Drugie Śniadanie" formacja zaczęła proces oddalania się od korzeni punkrockowych i skłoniła się bardziej ku dźwiękom przystępniejszym, zaś muzyka stawała się bardziej łagodna. W licznych piosenkach zaczęły pojawiać się sample, zaś klawisze, które obsługuje Gadak stały się instrumentem standardowym wykorzystywanym w grze. "Świat według Kiepskich" i "Moherowe Berety" - to płyty, na których pojawiły się silne nawiązania ku punkowym początkom grupy. Teksty utworów posiadają charakter dość ostrej satyry i dlatego już wiele razy stawały się one obiektem, tzw.: „medialnych dyskusji". Z tego samego powodu nie są nadawane we wszystkich stacjach radiowych. „Czarne słońce narodu” to tytuł najnowszej płyty Big Cyca, która miała swoją premierę 13-go maja 2016 roku.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 26-go maja 2018 roku, do Kołobrzeskiego Portu Pasażerskiego, znajdującego się przy ulicy Morskiej 8. Wydarzenie jest bezpłatne, a rozpocznie się o godzinie 19:00.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl