Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Cykl „Szczęśliwej podroży“: wieczór filmowy „Awaria“

Cykl „Szczęśliwej podroży“: wieczór filmowy „Awaria“
Artystyczne, długometrażowe filmy dokumentalne tego reżysera zebrały sporo nagród oraz zostały świetnie przyjęte przez krytykę międzynarodową.
Gdzie?
Goethe-Institut w Warszawie
Chmielna 13a, 00-021 Warszawa
Kiedy?
13 maja 2017 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Goethe-Institut w Warszawie

Goethe-Institut w Warszawie to organizator cyklu pod hasłem „Szczęśliwa podroż“. W ramach wydarzenia proponuje wszystkim kinomaniakom, 13 maja, wieczór filmowy - warto nadmienić, bezpłatny. "Szczęśliwa podróż" to inicjatywa, która prezentuje szeroki wachlarz zagadnień obejmujących tematykę podróży. Prezentuje również wydarzenia ze świata literatury, muzyki, filmu, edukacji, fotografii oraz języków obcych.

13 maja na ekranie kinowym, który znajduje się przy ulicy Chmielnej 13 a w Warszawie wyświetlany będzie film w reżyserii Philipa Scheffnera "Awaria". Przed projekcją wysłuchać będzie można prelekcji Macieja Nowickiego związanego z festiwalem Watch Docs.

14.09. 2012 o godzinie 14:56 „Adventure of the Seas“ statek wycieczkowy dokonuje zgłoszenia do hiszpańskiej służby ratownictwa morskiego. W komunikacie informują o zlokalizowaniu uszkodzonej łodzi, na pokładzie której znajduje się trzynaścioro uchodźców. Zdarzenie to zostało uwiecznione na krótkim filmiku, który pojawił się na YouTubie i stał się pretekstem do powstania dokumentalnego filmu, który niczym lustro odbija przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość uchodźców przeprawiających się przez Morze Śródziemne.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Reżyser „Awarii“ Philip Scheffner to artysta wideo, który tworzy już od roku 1985. Artystyczne, długometrażowe filmy dokumentalne tego reżysera zebrały sporo nagród oraz zostały świetnie przyjęte przez krytykę międzynarodową. W dorobku artysty znaleźć można takie tytuły jak: Der Tag des Spatzen, The Halfmoon Files oraz Revision. Philip Scheffner oprócz reżyserowania filmów zajmuje się także komponowaniem muzyki. Artysta jest również producentem muzyki elektronicznej.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl