Chłopcy kontra Basia w Gdańsku - koncert

Chłopcy kontra Basia w Gdańsku - koncert
Chłopcy kontra Basia bardzo starają się, aby ich muzyka była świeża, a także nieuchwytna.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
4 marca 2018 od 19:00
Za ile?
25 zł

Trio założycielskie zespołu Chłopcy kontra Basia to: Barbara Derlak, która śpiewa, Marcin Nenko, który z kolei gra na ukulele oraz na kontrabasie, Tomasz Waldowski gra zaś na bębnach, lap steel, na mandolinie i na gitarze.

Chłopcy kontra Basia bardzo starają się, aby ich muzyka była świeża, a także nieuchwytna. Szczerze dbają o taką swoistość i lubią nieoczywiste rozwiązania tekstowe, jak również muzyczne, szczerze rozsmakowują się oni w głoskach szeleszczących, w baśniowych historiach, w długich frazach na kontrabas, czy też w nieco nieregularnych rytmach. Czasem czerpią z jazzowej tradycji, jednak robią to tak subtelnie, żeby całkiem nie wpaść w ramy jednego gatunku muzycznego. Głównie ich fascynacją są dawne kościelne melodie, ballady, surowe obrzędowe pieśni, i zaraz potrafią wykonać zwrot stylistyczny.

W związku z tym manewrem nie można ich określić ściśle mianem zespołu folkowego. Serce zespołu stanowi brzmienie akustyczne kontrabasu, dziewczęcego głosu oraz dźwięków perkusji. Nie można zapominać również o tekstach, które są równie ważne. Chłopcy kontra Basia szczególnie bowiem upodobali sobie piosenkę-opowieść jako swoją formułę. Zatem snują oni swe opowieści/historie posiadające morał, które dodatkowo dzieją się w krajobrazie dawnej wsi, bajkowego miejsca, które znajduje się "za siedmioma górami i za siedmioma lasami" a także zaczarowanego miasta. Nadają tym samym motywom ludowym nowy sens oraz całkiem nowe życie.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Formacja Chłopcy kontra Basia jak do tej pory zdołali wydać Epkę, jak również dwa albumy, noszące tytuły: "„Oj tak!” oraz „O”. Oba krążki dostały nominację do muzycznej nagrody Fryderyków. Zespół przygotowuje się do wydania trzeciego albumu, pod tytułem: „Legendy miejskie”.

To także autorzy i wykonawcy muzyki do przedstawień autorstwa Eweliny Marciniak: „Portret Damy” (Teatr Wybrzeże), „Morfina” (Teatr Śląski), „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” (Teatr Śląski), reżyseria - Robert Talarczyk. Na koncie mają osiem lat grania, wiele koncertów oraz spektakli oraz dużo radości.

Zatem serdecznie Państwa zapraszamy na koncert, który odbędzie się już 4-go marca 2018 roku, w gdańskim Oliwskim Ratuszu Kultury, znajdującym się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Zaczynamy wydarzenie o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl