Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Buba Badjie Kuyateh & Bantamba - koncert

Buba Badjie Kuyateh & Bantamba - koncert
 
Muzyk pochwalić się może współpracą ze słynnym festiwalem muzycznym Ruhaniyat w Indiach, gdzie prezentuje swe zdolności jako solista.
gdzie?Dom Zabawy i Kultury DZiK
Belwederska 44A, 00-594 Warszawa
kiedy?11 czerwca 2017 od 20:30
za ile?20 zł

Buba Badjie Kuyateh jest wirtuozem kory oraz kompozytorem urodzonym w 1982 roku w Gambii w zacnej rodzinie muzyków, czyli griotów. ’Jali Buba’ zyskał miano jednego z najpopularniejszych artystów w swojej ojczyźnie. Od lat występuje z formacją Nyodemaa Band.

W roku 2012 muzyk pojawił się w Polsce. Chociaż korzenie muzyczne Buby Badjie Kuyateh'a to tradycyjna afrykańska twórczość, on sam jest muzykiem otwartym na wszelkie collage tradycyjnej kory oraz muzyki współczesnej, jazzu i funku. Fascynacja ta zostałam ukoronowana niezwykłym wydarzeniem. Artysta zaprezentował się muzycznemu światu w pierwszym europejskim projekcie pod nazwą Buba Kuyateh Trio. Ten niepowtarzalny dźwięk kory, a także otwartość Buby na różne gatunki muzyczne przyniosły współpracę z wieloma artystami. Wśród nich warto wspomnieć o Marii Pomianowskiej, Alinie Mleczko, Urnie Chahar Tugchi, Stanisławie Soyce, Kiniorze i innych.

Muzyk pochwalić się może współpracą ze słynnym festiwalem muzycznym Ruhaniyat w Indiach, gdzie prezentuje swe zdolności jako solista. W dorobku artystycznym ma koncerty z szanowanymi indyjskimi muzykami.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Aktualnie wspólnie z przyjaciółmi kreuje nowy projekt, tworzy świeże brzmienie z pogranicza rocka, jazzu, muzyki etnicznej i funku -projekt nosi nazwę BANTAMBA.

Skład formacji Bantamba:
Buba Badjie Kuyateh: vocals/kora,
Nikodem Bąkowski: bongos /conga /percussion,
Kuba Pogorzelski: djembe / calabash/percussion,
Aleksander Sucharski: electric & acoustic guitar,
Rafal Dubicki: trumpet,
Piotrek Żak: guitar bass.

Specjalnie dla Państwa niezwykła formacja Buba Badjie Kuyateh & Bantamba zagra 11 czerwca, o godzinie 20:30 w Domu Zabawy i Kultury DZiK w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl