Ben Frost & MFO, Holly Herndon, Tangerine Dream - koncert

Ben Frost & MFO, Holly Herndon, Tangerine Dream - koncert
Formacja powstała więcej niż pięćdziesiąt lat temu i była jedną z pierwszych grup, które koncertowały w państwach, znajdujących się za żelazną kurtyną.
Gdzie?
Stocznia Klub B90
Elektryków 1, 80-958 Gdańsk
Kiedy?
22 sierpnia 2019 od 21:00
Za ile?
60 zł

Solidarity of Arts, rok 2019 #odwaga oraz Unsound Festival przedstawiają Państwu wydarzenie, które zainauguruje muzyczną część tegorocznego programu Solidarity Of Arts, którego głównym przewodnim hasłem jest właśnie #odwaga.

W gdańskim Klubie B 90, znajdującym się przy ulicy Elektryków 1, już 22-go sierpnia 2019 roku, o godzinie 21:00 wystąpi zespół Tangerine Dream, czyli niezaprzeczalna legenda elektronicznej muzyki. Formacja powstała więcej niż pięćdziesiąt lat temu i była jedną z pierwszych grup, które koncertowały w państwach, znajdujących się za żelazną kurtyną. Natomiast w latach osiemdziesiątych osiągnęli wielką popularność w naszym kraju. Na płycie wydali również zapis swego koncertu w Warszawie.

Przed formacją z Niemiec zaprezentuje się przed Wami Holly Herndon, która jest uznaną artystką rozwijającą możliwości komputerowej muzyki. Ostatnia twórczość kobiety w dużej mierze jest oparta na maszynowym uczeniu, czyli samo uczeniu się maszyn oraz stara się łączyć wymiar duchowy muzyki tradycyjnej chóralnej z inteligencją sztuczną.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na naszej scenie znajdzie się także miejsce dla Bena Frosta, czyli Australijczyka dobrze Państwu znanego ze swej elektroniki politycznie zaangażowanej, który łączy jej hałaśliwe i industrialne odmiany. Muzyk tworzy muzykę do seriali oraz do filmów. Autor dźwiękowej ścieżki do kasowego serialu, pod tytułem: „Dark”. Również strwożył soundtrack alternatywny do filmu, pod tytułem: „Solaris” Andrieja Tarkowskiego.

Bilety wstępu na gdański koncert kosztują 60 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl