Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Artefactorium/ Wystawa

Artefactorium/ Wystawa
 
Bowiem z jednej strony papier nie pozwoli nam zapomnieć, ale z drugiej strony jest kruchy oraz delikatny i tak łatwo ulega degradacji.
gdzie?Centrum Kultury Agora we Wrocławiu
Serbska 5a, 51-111 Wrocław
kiedy?12 października 2018 od 18:00 do 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Kultury AGORA

Artefactorium jest to kolekcja obiektów ze świata sztuki, których całą osnową jest unikatowy papier. Czerpana ręcznie materia jest nośnikiem, tak trwałości, jak również ulotności pamięci. Bowiem z jednej strony papier nie pozwoli nam zapomnieć, ale z drugiej strony jest kruchy oraz delikatny i tak łatwo ulega degradacji. W pracach artystycznych destrukcja może stać się symbolem przemian czegoś powszechnego, na przykład przedmiotu użytku codziennego, w unikat, czy artefaktu, który nabiera znaczenia kulturowego. Asamblaże, instalacje, kolaże, które ujawniają swą strukturę i materialność stają się także przedmiotami znaczącymi przez łączenie w jedno spoiwo tylko z pozornie korespondujących elementów.

Chociaż jest naturalny - papier wymyka się jednak naturze przez technologię, która w rękach artystów staje się narzędziem przydatnym do modyfikacji. Sklejanie, cięcie, połączenia z tkaninami, roślinami - destrukcja oraz rekonstrukcja. Zatem artyści starają się tworzyć unikatowe papierowe uniwersum, które konfrontując z technokracją składają w unikatową kolekcję obiektów wielowymiarowych, które przemawiają do odbiorców nie jedynie swą formą, ale także substancją.

Na wystawę zapraszamy Państwa bardzo serdecznie od 12-go października do 5-go listopada. Wernisaż odbędzie się natomiast już 12-go października, o godzinie 18:00. Wrocław, ulica Serbska 5 a. Wydarzenie jest bezpłatne.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl