Artefactorium/ Wystawa
Bowiem z jednej strony papier nie pozwoli nam zapomnieć, ale z drugiej strony jest kruchy oraz delikatny i tak łatwo ulega degradacji.
Gdzie?
Centrum Kultury Agora we Wrocławiu
Serbska 5a, 51-111 Wrocław
Kiedy?
12 października 2018 od 18:00 do 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Centrum Kultury AGORA

Artefactorium jest to kolekcja obiektów ze świata sztuki, których całą osnową jest unikatowy papier. Czerpana ręcznie materia jest nośnikiem, tak trwałości, jak również ulotności pamięci. Bowiem z jednej strony papier nie pozwoli nam zapomnieć, ale z drugiej strony jest kruchy oraz delikatny i tak łatwo ulega degradacji. W pracach artystycznych destrukcja może stać się symbolem przemian czegoś powszechnego, na przykład przedmiotu użytku codziennego, w unikat, czy artefaktu, który nabiera znaczenia kulturowego. Asamblaże, instalacje, kolaże, które ujawniają swą strukturę i materialność stają się także przedmiotami znaczącymi przez łączenie w jedno spoiwo tylko z pozornie korespondujących elementów.

Chociaż jest naturalny - papier wymyka się jednak naturze przez technologię, która w rękach artystów staje się narzędziem przydatnym do modyfikacji. Sklejanie, cięcie, połączenia z tkaninami, roślinami - destrukcja oraz rekonstrukcja. Zatem artyści starają się tworzyć unikatowe papierowe uniwersum, które konfrontując z technokracją składają w unikatową kolekcję obiektów wielowymiarowych, które przemawiają do odbiorców nie jedynie swą formą, ale także substancją.

Na wystawę zapraszamy Państwa bardzo serdecznie od 12-go października do 5-go listopada. Wernisaż odbędzie się natomiast już 12-go października, o godzinie 18:00. Wrocław, ulica Serbska 5 a. Wydarzenie jest bezpłatne.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl