Anna Calvi - koncert
Anna Calvi jest niezwykle utalentowanym muzykiem. Brytyjka pochwalić się może występami u boku, między innymi, Arctic Monkeys, Interpol, a nawet samego Nicka Cave'a.
Gdzie?
Klub Niebo
Nowy Świat 21, 00-046 Warszawa
Kiedy?
7 listopada 2018 od 20:00
Za ile?
80 zł

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert brytyjskiej gitarzystki i wokalistki Anny Calvi, która powraca na polską scenę z jedynym, wyjątkowym koncertem, podczas którego promować będzie fenomenalny album „Hunter”. Krążek pojawił się w muzycznym świecie stosunkowo niedawno, debiutował pod koniec sierpnia. Koncert w warszawskim klubie Niebo zaplanowano na 7 listopada.

Anna Calvi jest niezwykle utalentowanym muzykiem. Brytyjka pochwalić się może występami u boku, między innymi, Arctic Monkeys, Interpol, a nawet samego Nicka Cave'a. Współpraca z tym ostatnim artystą przełożyła się realnie na pracę nad nowym albumem. Nie przypadkowo, współpracownik i producent Nicka Cave'a - Nick Launay stał się osobą odpowiedzialną za brzmienie nowej płyty Calvi.

Z gościnnymi występami na płycie pojawiają się taki artyści, jak: Martyna Casey (muzyk Nicka Cave'a z grupy Bad Seeds), a także Adriana Utleya z kultowej formacji Portishead. Dobór muzycznych współpracowników pokazuje jak wielkim szacunkiem cieszy się Anna Calvi w świecie muzycznym. Artystka debiutowała siedem lat temu krążkiem zatytułowanym, po prostu, „Anna Calvi”. Płyta ta zyskała spore uznanie świata krytyki. Nominowano ją do prestiżowych wyróżnień i nagród, w tym do Mercury Music Prize oraz Brit Awards. Calvi współpracowała na tej płycie z Robem Ellisem - długoletnim partnerem artystycznym PJ Harveya oraz świetnym muzykiem i producentem Brianem Eno (U2, David Bowie, Roxy Music).

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Album „Hunter” to pierwszy muzyczny materiał nagrany przez Calvi od czasów EPki zatytułowanej „Strange Weather”, którą nagrała wspólnie z legendarnym artystą: Davidem Byrne’m. Sama Anna Calvi podkreśla, iż płyta „Hunter” stała się dla niej manifestem wolności. To album queer’owy i feministyczny, przełamujący płciowe uprzedzenia i zadziwiający swobodą artystycznej ekspresji i seksualnej tożsamości.

Artystka, Anna Calvi słynie z żywiołowych, świetnych koncertów. Już niebawem, 7 listopada, będzie można przekonać się o tym osobiście. Serdecznie zapraszamy do Klubu Niebo w Warszawie przy Nowym Świecie 21. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl