Agnieszka Wielewska - Wernisaż Malarstwa
W roku 2018 zdobyła Teatralną Nagrodę Miasta Gdańsk w zamian za scenografię do przedstawienia, pod tytułem: „Nie wierzę w śmierć”
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
22 czerwca 2018 od 19:00 do 20:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Fundacja Teatru BOTO

Agnieszka Wielewska przyszła na świat w roku 1992, w mieście Gdańsk, teraz zamieszkuje Żuławy Wiślane. Jest absolwentką Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych imienia Jana Matejki, Kraków, gdzie uzyskała dyplom w roku 2017. Laureatka stypendiów, między innymi: Stypendium imienia Henry’ego Dorena, Twórczego Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, Kulturalnego Stypendium Miasta Gdańsk, a także Stypendium Rektora Akademii Sztuk Pięknych, Kraków.

W roku 2018 zdobyła Teatralną Nagrodę Miasta Gdańsk w zamian za scenografię do przedstawienia, pod tytułem: „Nie wierzę w śmierć”, nagrodzona za malarski dyplom dzięki Towarzystwu Przyjaciół Sztuk Pięknych, miasto Kraków oraz wyróżniona dzięki Galerii Zofii Weiss również w Krakowie. Od roku 2011 do 2013 studiowała także Malarstwo na Akademi Sztuk Pięknych, Gdańsk i Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, Kraków. Obrazy malarki były prezentowane na indywidualnych oraz zbiorowych wystawach, tak w kraju, jak i za granicą, między innymi: Kraków (Galeria Promocyjna ASP, Pałac Sztuki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna), Debreczynie na Węgrzech (Center for Modern and Contemporary Art - MODEM), Sopocie (SOPOTEKA, Państwowa Galeria Sztuki), Bielsku-Białej w Galerii Wzgórze, Kazimierzu Dolnym, Warszawie w Galerii Stalowej oraz MNiSW, Radomiu i Gdańsku.

Zatem zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy Agnieszki Wielewskiej, który odbędzie się już 22-go czerwca 2018 roku, w sopockim Teatrze Boto, znajdującym się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do 20:00 i jest bezpłatne.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl