Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

A Still Life - wystawa Johna „Sleepy” Morana

A Still Life - wystawa Johna „Sleepy” Morana
 
Towarzyszy temu wszystkiemu bardzo wysoki wskaźnik ubóstwa, przemocy i chorób, a także niestabilne i burzliwe rządy.
gdzie?BWA Galeria SiC! (wcześniej galeria Szkło i Ceramika)
Tadeusza Kościuszki 9/10, 50-028 Wrocław
kiedy?17 października 2017 od 19:00
organizatorBWA Wrocław - Galerie Sztuki Współczesnej

BWA Galeria SiC! we Wrocławiu serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy, który odbędzie się 17 października, w czwartek, o godzinie 19:00. Wystawa prac Johna „Sleepy” Morana zatytułowana została A Still Life. Od 28 września do 18 listopada zobaczyć ją będzie można w przestrzeni Galerii SiC! BWA przy ulicy Tadeusza Kościuszki 9/10 we Wrocławiu.

Wystawa prac Johna „Sleppy” Morana dotyka wszechobecnej w naszej codzienności przemocy. Artysta, rodem z Ameryki, w swoich pracach próbuje krytykować zjawiska charakterystyczne dla miejsca, z którego pochodzi. Nie zgadza się na apatię oraz ignorancję, które traktować należy jako plaga globalna. Artysta sięga po dosadne oraz wypełnione realizmem obrazy. Nie dba przy tym o wizualną stronę agresji, lecz o jej umocowanie systemowe.

A Still Life to wystawa oparta na przesunięciu znaczeń. Johna „Sleepy” Morana stara się spojrzeć na swą ojczyznę, która do niedawna była światowym mocarstwem poprzez pryzmat definicji Trzeciego Świata. Termin ten zarezerwowany został dla pejoratywnego ujęcia charakteru państw rozwijających się, które z trudem egzystują bez pomocy państw Zachodu.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Niestety większość z tych krajów cechuje bardzo niski stopień gospodarczego rozwoju oraz niezwykle niska przewidywalna długość ludzkiego życia. Towarzyszy temu wszystkiemu bardzo wysoki wskaźnik ubóstwa, przemocy i chorób, a także niestabilne i burzliwe rządy. Wszystkie te elementy definicji pasują do sytuacji, która pojawia się w Stanach Zjednoczonych Północnej Ameryki. To tu właśnie pogłębiają się różnice pomiędzy poziomami zamożności, a w konsekwencji mówić można o "niskiej stopie rozwoju". W społecznościach, w których dochody są zdecydowanie niższe na porządku dziennym są choroby, przemoc, przedwczesna umieralność, ubóstwo - które towarzyszy każdej chwili życia. W tych grupach społecznych rządy traktowane są, z pewnością, jako niestabilne oraz burzliwe. Artysta zauważył,że kapitalizm - system, jak twierdzi wielu, doskonały zawiódł i nie jest w najmniejszy nawet sposób równoważony.

Wystawa prac Johna „Sleepy” Morana zatytułowana A Still Life towarzyszy inicjatywie Play with Glass- European Glass Festiwal.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl