Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
14. Krakowski Festiwal Górski - dzień 1
Na spotkaniu będzie szansa zapoznać się z trzema przepięknymi historiami wspinaczek górskich w Alpach, Kaukazie i Tatrach.
Gdzie?
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Rakowicka 27, 31-510 Kraków
Kiedy?
2 grudnia 2016 od 15:30 do 22:45
Organizator
Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

2 grudnia o godzinie 15:30 Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda organizuje 14. Krakowski Festiwal Górski na Uniwersytecie Ekonomicznym przy ul. Rakowickiej 27. Program obejmuje dwa bloki, a w trakcie ich trwania będzie trwał kiermasz sprzętu oraz odzieży górskiej. Wstęp na kiermasz jest wolny.

W trakcie trwania pierwszego bloku będzie można wziąć udział w projekcji filmów na Międzynarodowym Konkursie Filmowym (w godzinach od 15:30 do 18:10), spotkaniu z Łukaszem Dudkiem i Jackiem Matuszkiem (od 18:15 do 19:00) i ponownie w Międzynarodowym Konkursie Filmowym (od 19:15 do 21:05) oraz prelekcji specjalisty od samotnych patagońskich wspinaczek, pochodzącego z Kanady Marca-André Leclerca.

W drugim bloku, na który zapraszają Polski Związek Alpinizmu i PZU, będzie można obejrzeć filmy podczas Polskiego Konkursu Filmowego (od 17:00 do 19:00), uczestniczyć w spotkaniu z Jackiem Czechem i Piotrem Sztabą zatytułowanym "Góry to nie fabryka wafli" oraz spotkaniu prowadzonym przez Karolinę Ośkę, Kubę Kokowskiego i Wadima Jabłońskiego z klubu Skawa, pt: „Trzy filary czyli Skawa śladami Długosza”.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Członkowie zrzeszenia zabiorą nas w świat przygód, które przeżyli pokonując w tym roku trzy słynne filary. Wspólnym elementem, które łączy te filary jest Jan Długosz, szanowany przedstawiciel polskiego alpinizmu. Historia tej postaci wiąże się z ówcześnie najszybszym przejściem Północnego Filara Szachry, pierwszym przejściem Filara Freney oraz z walką o przejście po raz pierwszy Filara Kazalnicy. Będzie szansa zapoznać się z trzema przepięknymi historiami wspinaczek górskich w Alpach, Kaukazie i Tatrach. Po spotkaniu odbędzie się dalszy ciąg Polskiego Konkursu Filmowego (od 21:30 do 22:45).

Po raz kolejny miasto Kraków będzie miało przyjemność gościć wybitnych pasjonatów gór, wspinaczy sportowych, himalaistów i alpinistów oraz stanie się sercem wydarzeń sportowych i kulturalnych mających związek z górami.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl