100 lat polskiej muzyki filmowej - koncert

100 lat polskiej muzyki filmowej - koncert
Zapowiada się naprawdę wspaniały wieczór i unikatowe spotkanie artystów, nawiązujące w swym repertuarze do historii muzyki filmowej z Polski.
Gdzie?
ICE Kraków Congress Centre
Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
Kiedy?
3 października 2018 od 19:00
Za ile?
40 zł

Szlagiery Henryka Warsa, czy tez muzyka do filmu "Dziecko Rosemary" Krzysztofa Komedy oraz fragmenty soundtracku z „Marzyciela” A.P. Kaczmarka - zapowiada się naprawdę wspaniały wieczór i unikatowe spotkanie artystów, nawiązujące w swym repertuarze do historii muzyki filmowej z Polski.

Rebel Babel Ensemble jest założonym dzięki Łukaszowi L.U.C. Rostkowskiemu, który jest równocześnie laureatem, między innymi: Paszportu "Polityki" oraz Mateusza Trójki zespołem. Trans-kulturalny międzynarodowy big band, który łączy solistów i kompozytorów, a także amatorskie, czy zawodowe orkiestry. W przeciągu trzech lat zagrało więcej niż 6000 muzyków pod sztandarem tego projektu na całym kontynencie europejskim. Muzycy zaś pochodzący z różnych państw, jak na przykład: Polska, Niemcy, Szwecja, Hiszpania, Czechy i Portugalia. Big band łączy w sobie muzykę folkową z jazzową, a także elektronikę oraz muzykę współczesną. Przekraczają liczne bariery kulturowe i prezentują swej widowni piękno odmiennych języków - mając na uwadze znaczenie, tak lingwistyczne, jak również muzyczne.

Najnowszy projekt RBE producenci oraz młodzi krajowi kompozytorzy, jak między innymi: Piotr Zioła, Tamara Arciuch, Dorota Miśkiewicz, Gosia Kożuchowska, Maciej Obara, Krzysztof Herdzin, Pawbeats oraz Łukasz LUC Rostkowski zreinterpterują repertuar wybitnych artystów filmowej muzyki, tych o których usłyszał już wcześniej świat (Krzysztof Komeda, Jan A.P Kaczmarek), również takich których znamy mniej oraz takich, którzy są zdecydowanie warci wypromowania w kraju i za granicą. Pośród nich znajdują się: Władysław Daniłowski, Henryk Wars (twórca, na przykład: muzyki do polskiego dźwiękowego filmu - pierwszego zachowanego, pod tytułem: „Na Sybir”, reżyseria: Henryk Szaro) i Aleksander Tansman.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Kompozycje filmowej muzyki w nowocześniejszych aranżach grane z wielką siłą oraz z werwą przez big band składający się z zawodowych jazzowych muzykę Rebel Babel Commanders i lokalnych orkiestr dętych utworzą niepowtarzalną mieszaninę filmowej muzyki, elektroniki, hip-hopu, jazzu oraz folku.

Na koncert zapraszamy bardzo serdecznie już 3-go października 2018 roku, do krakowskiego ICE Kraków Congress Centre znajdującego się przy ulicy Marii Konopnickiej 17. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl