Zwiedzamy Krynicę Morską
fot.: Piotrus / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Ciekawą, aczkolwiek bardzo niebywałą atrakcją w Krynicy Morskiej, opodal latarni morskiej, są dziki, które swobodnie przechadzają się ulicami.

Wybierając się na wakacje czy na urlop do Krynicy Morskiej, warto sporządzić sobie swoją listę turystycznych atrakcji, których nie można pominąć, bowiem Krynica swoim turystom ma bardzo wiele do zaoferowania.

Kąpielisko w Krynicy Morskiej

To, że letnie kąpielisko w Krynicy jest jedną z ciekawszych atrakcji miasta, wie każdy turysta. Kąpielisko w Krynicy ma długość 1950 metrów, jest wykorzystywane do wakacyjnych kąpieli przez bardzo dużą liczbę osób, szczególnie przez rodziny z dziećmi. Kąpielisko jest strzeżone, a nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają specjalnie wykwalifikowani ratownicy morscy. Sezon kąpielowy trwa od 24 czerwca do 31 sierpnia i w tym okresie jest najbardziej oblegane, gdyż jest to czas przerwy wakacyjnej w szkołach.

Szukasz noclegów w Krynicy Morskiej? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krynicy Morskiej

Krynicka Latarnia Morska

Jakże ciekawą atrakcją nad morzem jest latarnia morska, którą również możemy zwiedzić i w Krynicy Morskiej. Latarnia Morska Krynica Morska podlega pod Urząd Morski w Gdyni i to właśnie ten urząd nadzoruje obiekt. Jeżeli chodzi o wymiary latarni, u jej podstawy ma 6 metrów średnicy, natomiast na samym szczycie 4,5 metra. Kształtem odwzorowuje stożek. Pierwsza latarnia morska w Krynicy powstała już w 1895 roku, niestety w 1945 roku została ona doszczętnie zniszczona i na budowę nowej trzeba było poczekać, aż do roku 1951, bowiem dokładnie 25 sierpnia 1951 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowej Latarni Morskiej Krynica Morska.

Latarnia w środku jest pusta. Do ciekawostek dotyczących latarni morskiej w Krynicy Morskiej na pewno należy fakt, że do 2006 roku była ona przedstawiana na polskich znaczkach pocztowych. Będąc w Krynicy Morskiej warto również wybrać się na spacer po jedynej w Polsce ulicy o znamiennej nazwie, kojarzącej się z telewizyjnym programem informacyjnym, mowa tutaj o ulicy Teleexpresu. Kiedyś ulica ta nosiła nazwę „Robotników”.

Ciekawą, aczkolwiek bardzo niebywałą atrakcją w Krynicy Morskiej, opodal latarni morskiej, są dziki, które swobodnie przechadzają się ulicami. Burmistrz miasta nie raz skarżył się, że dziki są ich utrapieniem, jednak dla turystów jest to nie lada atrakcja, bo widok jest dość niecodzienny. Stadka dzików można już spotkać na plaży, czy przechadzające się deptakiem. Mimo, że wyglądają bardzo przyjaźnie i wydają się być zaprzyjaźnione z ludźmi, lepiej podziwiać je z bezpiecznej odległości, by nie narazić się na atak tej, jakby nie patrzeć dzikiej zwierzyny.

Muzeum w Krynicy Morskiej

Krynica Morska także doczekała się swojego muzeum, które koniecznie trzeba odwiedzić, spędzając urlop w tym mieście. Jest to prywatne muzeum, którego założycielami są właściciele jednego z krynickich pensjonatów- Pensjonatu Polonia. Oficjalne otwarcie muzeum miało miejsce 1 czerwca, a pierwszymi zwiedzającymi obiekt, byli dziennikarzy, bowiem dzień otwarcia przypadał na VII Krynickie Spotkanie Dziennikarzy. W muzeum tym możemy powrócić wspomnieniami do Krynicy nawet sprzed 100 lat. Wystawa muzeum jest bardzo ciekawa i wciągająca, szczególnym zainteresowaniem cieszą się zdjęcia krynickich ulic, miasta, zdjęcia dokumentujące Krynicę Morską przeżywającą swoje lata świetności.

Miejsce to jest stworzone przez ludzi z pasją, dla których Krynica jest czymś więcej niż tylko miejscem zamieszkania czy miejscem zarobkowania. Dlatego też bilety wstępu do muzeum są niewiarygodnie tanie, bowiem bilet ulgowy kosztuje 2zł, natomiast bilet normalny, dla dorosłych to koszt 5zł. Muzeum ma również ciekawą ofertę dla grup zorganizowanych, takich jak wycieczki szkolne, bowiem dzieciaki mogą liczyć na swoistą lekcję historii i ciekawe opowiastki o dawnych latach miasta. Serdecznie polecamy zwiedzanie muzeum, bowiem jest to bardzo atrakcyjne miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieciaków.

Plażowanie w Krynicy

Dla amatorów biernego wypoczynku, najlepszą atrakcją będzie plażowanie. Krynicka plaża mocno do tego zachęca, ale na krynickiej plaży nie brakuje także miejsc w których wypoczywać można aktywnie, bowiem i takie formy wypoczynku są bardzo atrakcyjne. Wśród plażowiczów dominuje piłka plażowa, dyscyplina ta, została mocno zdominowana przez mężczyzn, ale i kobiety coraz częściej rezygnują z wylegiwania się w promieniach słońca na rzecz aktywnego wypoczynku. W okresie wakacyjnym organizowane są różne zawody, konkursy. Zdrowej rywalizacji, nigdy dość.

Kolejną ciekawą atrakcją na plaży Krynicy Morskiej i innych nadmorskich miast również, jest beach soccer czyli plażowa piłka nożna. Kolejna dyscyplina sportowa na plaży, zdominowana przez mężczyzn, ale coraz bardziej atrakcyjna i dla kobiet, bowiem chodzi tu przede wszystkim o dobrą zabawę i urozmaicanie sobie wolnego czasu, a sport i aktywny wypoczynek to świetna alternatywa. To także świetny sposób na udaną integrację z innymi plażowiczami.

Tanią i ciekawą atrakcją szczególnie dla dzieci, będzie wycieczka krynicką kolejką turystyczną. Dzieci to uwielbiają, a i rodzice są zadowoleni. Warto również odwiedzić ulicę Rybacką i wybrać się tam na minigolfa. To świetna opcja na rodzinne popołudnie, bowiem zabawa ta dostarcza wrażeń i małym i dużym turystom. Pole golfowe do minigolfa, jest tak przygotowane, by z zabawy w tym miejscu mogły skorzystać i dzieci.