Sportowo w Krynicy Morskiej

Sportowo w Krynicy Morskiej
fot.: Martin Poljak / Wikimedia Commons
Dla ambitnych, można tutaj nawet nabyć uprawnienia sternika oraz starszego sternika, po odbyciu odpowiednich kursów.

Wakacje, urlop, pakujemy walizki i wybieramy się w naszą podróż nad piękne, polskie Morze Bałtyckie. Celem naszej wycieczki jest Krynica Morska, piękne, małe miasteczko oferujące swoim turystom nie lada atrakcje, dzięki którym pobyt w tym mieście na pewno zaliczymy do udanych i niezapomnianych.

Zwiedzanie Krynicy motorówką

Morze, plaża, to oczywiście najbardziej wyczekiwane atrakcje, kiedy wybieramy się nad morze. Dla tych, którzy lubią sporty wodne i atrakcje wodne firma Aquatom przygotowała super ofertę. Rejsy szybką motorówką dostarczą nie lada wrażeń i maksimum adrenaliny, to oferta dla tych, którzy lubią przygody i dużą dawkę emocji. Z pokładu szybkiej łodzi motorowej podziwiać można Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski, jakiego do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć. Możemy również podziwiać zachody słońca i cieszyć się pięknem krynickiego krajobrazu. Aquatom oferuje rejsy indywidualne, rejsy grupowe, a w swojej ofercie mają nawet organizację wystrzałowych wieczór kawalerskich, panieńskich czy urodzin. Dla ambitnych, można tutaj nawet nabyć uprawnienia sternika oraz starszego sternika, po odbyciu odpowiednich kursów.

Szukasz noclegów w Krynicy Morskiej? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krynicy Morskiej

Krynicki lunapark

W Krynicy Morskiej możemy również pograć w tenisa ziemnego, bowiem do naszej dyspozycji na ulicy Bosmańskiej jest kort tenisowy. To fajne miejsce dla miłośników gry w tenisa oraz dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Krynice Morskiej, w samym jej centrum znajduje się miejsce, które uznawane jest za centrum rozrywki, mowa tu oczywiście o Lunaparku Krynica. W Lunaparku atrakcji i rozrywek jest pod dostatkiem, każdy znajdzie tutaj cos dla siebie, bowiem są miejsca przeznaczone dla maluchów oraz te, które dają maksimum adrenaliny. Możemy przejechać się kolejką górską, urządzić sobie rodzinne wyścigi samochodowe, do wyboru mamy niezliczoną ilość karuzel.

Dużym zainteresowaniem cieszą się pajączki bungee oraz pontony na wodzie. Nie brakuje również automatów do gier i innych atrakcji. To idealne miejsce na udane popołudnie dla całej rodziny. Tutaj można zapomnieć o rzeczywistości i całkowicie oddać się rozrywkom. Krynicki Lunapark czynny jest każdego dnia w godzinach od 11:00 do godziny 23:00. Ceny biletów są zróżnicowane i zależą od danej atrakcji, począwszy od 6 zł. Najdroższa atrakcja kosztuje 12 zł.

Windsurfing i kitesurfing w Krynicy Morskiej

Morze to nieograniczone możliwości aktywnego wypoczynku. Bałtyk nie jest nudny i na pewno przestanie nam się kojarzyć tylko z wylegiwaniem się na plaży, bowiem obserwować możemy coraz więcej fanatyków sportów wodnych. Na morzu obserwujemy coraz więcej kolorowych latawców, a to wszystko za przyczyną amatorów windsurfingu, sportu, który z roku na rok jest coraz bardziej popularny. Należy pamiętać jednak o tym, że uprawianie windsurfingu wymaga znakomitej sprawności fizycznej, umiejętności doskonałego pływania. Możemy oczywiście skorzystać z porady eksperta i z nim odbyć swoją pierwszą przygodę windsurfingową na wodach Bałtyku. Na plaży znajdziemy oczywiście wypożyczalnie profesjonalnego sprzętu. Kolejną dyscypliną z którą możemy się zmierzyć, chcąc urozmaicić sobie plażowanie jest kitesurfing czyli potocznie mówiąc deska i latawiec, wygląda banalnie, ale wymaga dobrej kondycji fizycznej, sprawności i umiejętności zachowania równowagi.

Coś dla miłośników wspinaczki

W Krynicy Morskiej znajdziemy także Park Linowy, zlokalizowany przy ulicy Przyjaźni. Krynicki Park Linowy złożony jest z 8 tras przygotowanych z myślą o najmłodszych oraz o zaawansowanych zwolennikach nadziemnych zabaw. Z atrakcji parku skorzystać może już 3 latek. Nie brakuje również atrakcji dla miłośników ekstremalnych przygód, specjalnie dla nich przygotowana jest trasa zjazdowa, która ma łączną długość 260 metrów, jeszcze większą dawkę adrenaliny przysporzy nam skok wahadłowy, czyli Big Swing, skok oddawany  z wysokości 17m. To niesamowite przeżycie i niezapomniane emocje!

Na terenie Parku Linowego mamy również do dyspozycji ściankę wspinaczkową oraz trampolinę i plac zabaw dla najmłodszych. Cennik jest bardzo zróżnicowany, wszystko zależy od tego czy wykupujemy wstęp na jedną trasę, tutaj ceny oscylują pomiędzy 15 a 35zł, czy decydujemy się na zakup biletu pakietowego, tutaj ceny wahają się od 30zł do 80zł. Czas pobytu nie jest limitowany.Jeżeli zapragniemy wybrać się na kręgle w Krynicy Morskiej również mamy taką możliwość w Port Club Bowling w którym oprócz kręgielni możemy także zjeść i posłuchać muzyki na żywo. Ciekawa opcja na wakacyjny wieczór, ale i nie tylko, bowiem, to jedna z ulubionych atrakcji mieszkańców tego małego, ale jakże pięknego miasteczka.

Ulubioną atrakcją dzieci i rodzin z dziećmi podczas pobytu nad morzem, jest oczywiście rejs statkiem. W Krynicy Morskiej cumuje statek „Krystyna”, który zabiera turystów w 45 minutowy rejs pełen wrażeń. Szczególnie pięknych wrażeń dostarczy wieczorny rejs „Krystyną” w trakcie którego podziwiać możemy zachód słońca nad Bałtykiem oraz możemy zwiedzić miejsca, których z lądu nie dostrzeżemy. Ceny biletów nie są duże, a przygoda na pewno będzie niezapomniana. Super atrakcją dla dzieci w Krynicy Morskiej, jest Śmiecholandia, tysiące plastikowych kulek, zjeżdżalnie, trampoliny, to jest to, co dzieciaki lubią najbardziej!