Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Urlop w Ustroniu Morskim

Urlop w Ustroniu Morskim
fot.: Mateusz Giełczyński / Wikimedia CommonsCC BY-SA 3.0
Tak mała wieś letniskowa, mała liczba mieszkańców, ale do zaoferowania turystom ma naprawdę wiele.

Na nasze wakacyjne wojaże wybieramy morze! A dokładniej Ustronie Morskie, to tutaj spędzimy nasz cudowny urlop i na pewno będzie to niezapomniany czas, bo Ustronie to przepiękne miejsca, kąpielisko i wspaniały klimat. Ustronie Morskie, to wieś zlokalizowana w województwie zachodniopomorskim, dokładniej znajduje się między pięknym Kołobrzegiem i Koszalinem. To wieś letniskowa z liczbą mieszkańców liczącą niewiele ponad 3 tysiące.
 
Idealne miejsce dla pragnących ciszy i spokoju nad polskim Morzem Bałtyckim oraz dla tych, którzy jednocześnie pragną wypoczywać na czystej plaży i zażywać kąpieli morskich ze specjalnie wyznaczonym, bezpiecznym miejscem, jakim jest kąpielisko morskie. Takowe właśnie znajdziemy także w Ustroniu Morskim. Dodatkowo znajdziemy tu również przystań morską, czyli miejsce specjalnie przystosowane (nad morzem) dla małych statków.

Uroki natury w ustroniu Morskim

Tak mała wieś letniskowa, mała liczba mieszkańców, ale do zaoferowania turystom ma naprawdę wiele. Warto więc wybrać się tam i oddać całkowicie urokom natury. Jest to wieś typowo turystyczna, lokalni mieszkańcy Ustronia w większości żyją właśnie z usług, które w sezonie letnim świadczą turystom. Poza sezonem pracują w przeróżnych firmach, przedsiębiorstwach, natomiast w sezonie letnim prowadzą bary, knajpki, lokale gastronomiczne, sklepiki z pamiątkami, pensjonaty, kwatery, agroturystykę, wynajmują pokoje gościnne, pracują jako uliczni grajkowie czy portreciarze. Większa część lokali gastronomicznych czy inne zakłady, czynne są tylko w sezonie letnim, by umilać czas turystom.
 
W Ustroniu Morskim możemy także skorzystać z pobytu w sanatorium, a nawet wybrać się na kemping. Ustronie do końca XIX wieku było typową wsią rybacką, dopiero z czasem nabierało to miejsce innego znaczenia, a przyczyniło się do tego wszystkim powstanie kąpieliska, dzięki czemu wieś stała się miejscem służącym do wypoczynku, miejscem do którego chętnie zaczęli przybywać turyści. Nie bez znaczenia było też powstanie sanatoriów, co sprowadziło do Ustronia Morskiego kolejną grupę ludzi, jaką byli kuracjusze. Jednak dynamiczny rozwój wsi zbiegł się z oddaniem do użytku linii kolejowej, dzięki czemu z łatwością można było dotrzeć do tej urokliwej wsi, już nazywanej wsią wypoczynkową.

Szukasz noclegów w Ustroniu Morskim? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie, to jedna z najpiękniejszych mieścin nad Morzem Bałtyckim. Duże znaczenia ma wyjątkowy mikroklimat w Ustroniu, powietrze z aerozolem morskim, dużą ilością jodu, jest bardzo dobrą i kuszącą propozycją dla tych, którzy szukają najlepszego, by wyzbyć się dolegliwości ze strony górnych i dolnych dróg oddechowych. Warto wybrać się tutaj o każdej porze roku, bowiem ustroński mikroklimat w dobrobyt obfituje cały rok. Piękna, piaszczysta plaża, która rozciąga się przy stromym klifie, to idealne miejsce na letni wypoczynek w promieniach słońca. Turyści, którzy Ustronie wybierają na swój letni wypoczynek, do dyspozycji mają wiele atrakcji.

Ustronie Morskie czy Nadmorskie

Ustronie Morskie do Polski należy od 1945 roku, wtedy jeszcze nazywano tę wieś Ustroniem Nadmorskim. Już wtedy była to bardzo popularna wieś, chętnie odwiedzana przez turystów, których z roku na rok, dzięki regularnemu rozbudowywaniu wsi, przybywało. Oświata ze względu na małą liczbę mieszkańców, nie jest zbyt rozbudowana. Mamy tu do dyspozycji dzieci, Szkołę Podstawową imienia Marii Konopnickiej oraz Gimnazjum imienia Orła Białego, które połączone są ze sobą w zespół szkół. Szkół ponadgimnazjalnych nie ma, nie funkcjonuje tu również szkolnictwo wyższe.

Poza sezonem to spokojne miejsce w którym każdy mieszkaniec zna swojego sąsiada, mieszkańcy wsi mówią o sobie, ze tworzą jedną, wielką rodzinę. Natomiast w sezonie letnim w Ustroniu Morskim jest kilka razy więcej ludności, dzięki przybyłym turystom. Wieś tętni życiem. Na co dzień w Ustroniu Morskim funkcjonuje jeden klub sportowy i jest to klub sportowy NKS Astra Ustronie Morskie, III liga. To idealne miejsce dla miłośników piłki nożnej w różnym wieku, bowiem w lipcu 2015 roku w owym klubie odbyły się pierwsze treningi piłki nożnej seniorów. Piłkarze i trenerzy klubu, kierują się pięknym mottem: „Zawsze wierni tylko Tobie…”.

Najstarszy Bolesław pochodzi z Ustronia Morskiego 

W gminie Ustronie Morskie za ład i porządek odpowiada sołtys, który wybierany jest przez mieszkańców trzech wsi: Ustronie Morskie, Wieniotowo i Grabnica, bowiem te trzy wsie tworzą sołectwo i razem wybierają sołtysa, a także składającą się z co najmniej trzech osób, radę sołecką, która współpracuje z sołtysem. Dla miłośników przyrody, natury, drzew, nie bez znaczenia będzie fakt, że w Ustroniu Morskim podziwiać możemy drzewo- Dąb Bolesław, który liczy sobie ponad 800 lat, tym samym plasuje się na pierwszej pozycji wśród najstarszych dębów w Polsce, jest bowiem 100 lat starszy od świętokrzyskiego dębu Bartka i około 160 lat starszy od kolejnego okazu w Ustroniu Morskim, jakim jest dąb Warcisław. Bardzo często pod tymi dębami spotkać możemy gromadki dzieci z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów, którzy tutaj uczestniczą w jednej z ciekawszych lekcji przyrody. Warto odwiedzić Ustronie!