Atrakcje Ustronia Morskiego
fot.: Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21) / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0
Ustroński park linowy plasuje się na pierwszej pozycji w Polsce, pod względem zróżnicowania przeszkód.

Ustronie Morskie, to niezwykła wieś turystyczna z małą liczbą mieszkańców, ale za to z ogromną liczbą atrakcji i rozrywek turystycznych. Wszystko po to, by każdy, kto do Ustronia wybierze się na urlop czy wakacje, czuł się tu wyjątkowo. Dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi w Ustroniu o każdej porze roku spotkamy zadowolonych turystów, bez wątpienia jednak, latem jest ich tu najwięcej. Ta 3 tysięczna wieś w sezonie letnim tętni życiem, a na ulicach co krok spotykamy uśmiechniętych i opalonych turystów.

Ustronie Morskie dla kuracjuszy

Ustronie dzięki swojemu mikroklimatowi, co roku gości zadowolonych kuracjuszy, korzystających z ofert sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych, ośrodków leczniczych i wypoczynkowych, których oferta jest równie bogata, jak oferta hoteli czy pensjonatów. Ciekawą ofertę przedstawia „Leśna Polana”, zlokalizowana około 400 metrów od morza w samym sercu parku nadmorskiego. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, dzięki temu takie osoby, mogą bez pomocy innych przemieszczać się po ośrodku. Bardzo tłumnie przybywają tu kuracjusze na turnusy rehabilitacyjne, na miejscu czeka na nas lekarz, który pomoże wybrać rodzaj zabiegów.

Szukasz noclegów w Ustroniu Morskim? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustroniu Morskim

Do wyboru jest 11 różnych zabiegów w zależności od dysfunkcji konkretnego kuracjusza. Przez cały pobyt w ośrodku możemy liczyć na opiekę pielęgniarską. Dodatkowo oprócz medycznych udogodnień na kuracjuszy czeka moc atrakcji i rozrywek, takich jak: wycieczki, ogniska, grill, wieczorki taneczne, wieczorki integracyjne itp. Oprócz funkcji uzdrowiskowej Ustronie Morskie do zaoferowania ma jeszcze wiele atrakcji! Każdy wczasowicz, turysta z cała pewnością nie będzie się tutaj nudził.

Aquapark czy kino 7D?

Do dyspozycji mamy wiele obiektów, a wśród nich szczególnie lubiany przez dzieci i młodzież Aquapark, znajdujący się w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym Helios. Niezwykle ciekawą formą rozrywki będzie wizyta w Kinie 7D. To jedna z ulubionych form rozrywki mieszkańców Ustronia Morskiego, ale i każdy turysta chętnie odwiedza kino, by obejrzeć seans w technologii 5D i 7D. Kino 5D, to ogromna dawka wrażeń! Każdy fotel wyposażony jest w mechanizm, który nim porusza, by zwiększyć efekty specjalne, dodatkowo wyposażony jest w głośniki, dzięki czemu, każdy oglądający czuje się jakby sam w tym filmie grał.

To świetne udogodnienie techniki 3D. Jeżeli chodzi o kino 7D, tutaj adrenalina sięgnie zenitu. Do efektów specjalnych należą: wiatr, dym, zapach dymu, jeżeli taka scena pojawia się w filmie. Dzięki takim efektom specjalnym można poczuć się jak bohater filmu. To wspaniała forma rozrywki, odskocznia do wylegiwania się na plaży czy alternatywa na pochmurne dni.

Golf w Ustroniu Morskim

Dla tych, którzy zawsze marzyli o tym, żeby zagrać w golfa, wizyta w Ustroniu Morskim, będzie świetną ku temu okazją, bowiem gospodarstwo turystyczne Alte Farm  w swojej ofercie ma turnieje gry w golfa, naukę gry w golfa i specjalnie przygotowane pole golfowe dla amatorów i dla profesjonalnych graczy. Dla tych, którzy lubią aktywnie wypoczywać, chętnie uczestniczą w grach zespołowych, świetną formą rozrywki będzie paintball, który to rozgrywa się na ponad 8000 metrów kwadratowych. Jest to ciekawa opcja dla większych grup spędzających swój urlop nad morze. Moc wrażeń i adrenaliny, gwarantowana.

Park linowy Gibon

Oczywiście, jak w większości nadmorskich miast wśród letnich rozrywek nie może zabraknąć parku linowego, a w Ustroniu Morskim na wszystkich zainteresowanych czeka nie lada rozrywka w sezonie letnim – park linowy Gibon. Czynny od 1 maja do 30 października. Do dyspozycji mamy 8 tras o różnym poziomie trudności, każdy dopasuje coś dla siebie. Ustroński park linowy plasuje się na pierwszej pozycji w Polsce, pod względem zróżnicowania przeszkód. Jest to również jeden z największych parków linowych w kraju i w Europie. Przeszkody rozwieszone są na ponad 1500 metrów długości. Co czyni go wyjątkowym i wyróżnia od innych parków linowych nad polskim morzem? Zapewne to, iż właśnie w Gibonie, możemy przejechać się gokartem po linie.

Trasy z przeszkodami zawieszone są w różnych odległościach od ziemi, dzięki czemu stopniowo zwiększany jest stopień trudności. To doskonała forma rozrywki dla całej rodziny, bowiem najmniejsza z tras, dostosowana jest już nawet dla 3-letnich dzieci, którzy z pomocą opiekuna, mogą bawić się do woli. Ceny biletów wahają się od 5-25 złoty w zależności od wyboru rozrywek.

Nie brakuje atrakcji, dla tych, którzy oczekują największej z możliwych dawki wrażeń. Specjalnie dla takich turystów w ofercie są skoki spadochronowe nad samym morzem. Tutaj czekają na nas profesjonaliści, którzy zadbają o to, by najbardziej odważnym zapewnić maksymalną dawkę adrenaliny. Odwiedzając Ustronie Morskie, koniecznie należy wybrać się do Western Parku. Miejsce idealnie odwzorowujące Dziki Zachód, tutaj każdy może zobaczyć z jakimi trudami zmagały się plemiona Indian i jakie wiedli życie. To świetna rozrywka, ale i lekcja historii dla dzieci. Możemy tu obejrzeć narzędzie India, ich stroje, a także zobaczyć z bliska, jak wygląda tipi czyli nic innego, jak indiański namiot.