Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Miniaturowe latarnie morskie w Niechorzu
fot.: MOs810 / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0
Odnajdą tutaj Państwo najwyższą nad Bałtykiem latarnię położoną w Świnoujściu, także tę najmniejszą, która z kolei leży w Jastarni.

Wiele jest atrakcji oraz ciekawych miejsc i zakątków w Niechorzu. Skoro to jednak miejscowość nadmorska warto standardowo rozpocząć zwiedzanie od plaży. Plaża jest zadbana, czysta i dość szeroka. W związku z tym przyjemnie po niej pospacerować zatapiając stopy w miękkim i przyjemnym piasku. Wart podziwiania jest klifowy brzeg. Jego wysokość sięga dwudziestu dwóch metrów i to właśnie pod nim jest położona nasza plaża niechorska. Opaska betonowa stanowi zabezpieczenie klifu na wypadek jego obsuwania się. Warto również dodać to, że z plaży wychodzą trzy mola. Wybudowano je w celu ochrony plaży przed zgubnym działaniem fal morskich. Świetnie spełniają one swoje zadanie poza tym cieszą oko zwłaszcza turystów, którym brak podobnych konstrukcji w infrastrukturze miejskiej.

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Znajdujące się nad naszym Bałtykiem latarnie morskie są niezwykle ciekawymi miejscami. To ważne punkty na mapie każdego miasta, czy wsi, które często są związane z licznymi podaniami i legendami. Zawsze wprowadza to do życia jakiś element baśniowości, czego tak nam w codziennym, szarym życiu brak. Miejsce to, które znajduje się właśnie w Niechorzu przedstawia Państwu miniatury tych latarni. Są tutaj w skali 1:10 natomiast pragnący zobaczyć to miejsce Turyści nie muszą robić tego sami. Chodzi o to, że po Parku Miniatur Latarni Morskich zwiedzający oprowadzani są przez wykwalifikowanych pracowników, którzy dodatkowo bawią widza historyjkami z życia latarni, tego dawniejszego kiedy powstawała oraz tego współczesnego.

Szukasz noclegów w Niechorzu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Niechorzu

Wracając do latarni morskich to odnajdą tutaj Państwo najwyższą nad Bałtykiem latarnię położoną w Świnoujściu, także tę najmniejszą, która z kolei leży w Jastarni. Poza tym kołobrzeska latarnia też się tu znajduje, to znaczy jej miniatura jak już była mowa 1:10. Park Miniatur Latarni Morskich znajduje się w Niechorzu przy ulicy Ludnej 16. Otwarty jest on codziennie i przez cały rok w godzinach od 10:00 do 17:00. Czeka na Państwa już niebawem kolejna atrakcja zaprezentowana przez Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Mianowicie Studio Modeli Architektonicznych Parku Miniatur położone w Kowarach zaprojektowało miniatury dworców Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Na początku miniatury te znajdą się w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Następnie zostaną przeniesione do Niechorza.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Kolejne ważne muzeum w Niechorzu jest położone przy ulicy Al. Bursztynowej 28. Jest tutaj ekspozycja stała, która przedstawia morskie rybołówstwo w różnych odsłonach. Poza tym właściciele organizują tutaj inne, równie ciekawe czasowe wystawy. I na tym nie kończy się rola Muzeum Rybołówstwa w tej miejscowości, ponieważ mają w nim miejsce warsztaty, spotkania, wykłady, a czasem też teatralne spektakle. Muzeum jest położone w Niechorzu przy ulicy Bursztynowej. Trzy sale przeznaczone są dla zwiedzających, ale nie tylko, bo w tym celu służy także miejsce przed Muzeum, na powietrzu. Stała wystawa dotyczy rybołówstwa, pracy rybaków łowiących na Bałtyku. Ponadto zobaczyć tutaj można kutry rybackie, które wystawione są na zewnątrz tego obiektu. Czasowe wystawy dotyczą różnych ciekawych rzeczy jak na przykład przegląd plażowej mody oraz panujących na plaży zwyczajów. Inne czasowe wystawy w tym miejscu dotyczyły na przykład ryb akwariowych czy sprzętu, którego używają do pracy rybacy.

Znajduje się w Niechorzu również Motylarnia. Kolorowe, wspaniałe miejsce pełne wielu ciekawostek o tych niezwykłych owadach. Najważniejsze w tym miejscu jest to, że wszystkie motyle latają sobie tutaj samodzielnie, nigdzie nie są zamykane. W takim razie każdemu z nas spodoba się pewnie możliwość, że podczas spaceru przez Motylarnię jakiś pewny kolorowy osobnik usiądzie nam na ramieniu. Fantastycznie. W odpowiednim momencie zobaczyć można jak z kokonów wykluwają się egzotyczne, nowe osobniki. To magiczne wręcz przeżycie, bo niespotykane na co dzień i niezwykłe.

Wielu ciekawych i ważnych rzeczy z życia motyli można się tutaj dowiedzieć. Jak na przykład tego skąd się bierze i do czego służy pyłek na przepięknych skrzydełkach lub jak działa wzrok tych bajecznych owadów. Pozostało mi tylko wymienić niektóre rzadkie gatunki, które można podziwiać latem w Niechorzu. Zatem zobaczymy Blue Morpho, który w naturalnych warunkach występuje w Ameryce Łacińskiej, Monarcha prosto z Afryki, gdzie występuje często, Żeglarz zamieszkujący Singapur, Papierowy Latawiec fruwający zwykle w Malezji i wiele wiele innych gatunków cieszących niezmiennie nasze oczy feerią barw i kształtów.
 
Budynek przeznaczony na Motylarnię ma swoje zadaszenie a w środku panuje mikroklimat sprzyjający życiu motyli, które pod tym względem są szczególnie wymagające. Muszą mieć ciepło więc idąc do tego obiektu należy pamiętać aby nie ubierać się za ciepło oraz żeby nasze ubrania były kolorowe i wzorzyste. Zapytacie Państwo dlaczego? Ponieważ motyle bardzo lubią „siadać” na czymś kolorowym więc może i wasze ubranie zaszczycą.