Zalewski śpiewa Niemena - koncert
Zalewski razem z czołówką polskich instrumentalistów tworzy artystyczny program, który prezentuje w całkiem nowej odsłonie piękne piosenki Niemena
Gdzie?
Opera Leśna
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
Kiedy?
19 lipca 2018 od 20:00
Za ile?
40 zł

Krzysztof Zalewski jest obecnie jednym z najmocniejszych głosów rockowych na scenie muzycznej w Polsce. Poza tym jest on bardzo utalentowany, oddany muzyce oraz pracowity. To sesyjny muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz multiinstrumentalista. Na swym koncie posiada dwie świetne solowe płyty, ale również kilkunastoletnie doświadczenie, które zdobył przy boku innych artystów.

W 2017 roku Krzysztof Zalewski pokusił się na repertuar ikony polskiej rozrywkowej muzyki, czyli Czesława Niemena. „Zalewski śpiewa Niemena” - to projekt, który powstał w granicach Motywu Niemen ubiegłorocznego jarocińskiego festiwalu oraz okazał się jego wielkim sukcesem scenicznym. Dobrze znane publice utwory Czesława Niemena zaprezentowane zostały w nowych aranżach Krzysztofa Zalewskiego i Jurka Zagórskiego.

Zalewski do tego zadania podszedł z ogromnym szacunkiem, jednak nie na kolanach. Starał się nie wywracać piosenek Niemena do góry nogami, na siłę nie wymyślał żadnych interpretacji innych niż oryginały - ujednolicił raczej repertuar, który pochodzi z różnych twórczych okresów Niemena, a potem włożył w to swoje wszystkie umiejętności oraz całą energię. Publika jarocińska przyjęła występ niezwykle entuzjastycznie, tak więc trzeba było to utrwalić dla potomności. Zatem powstał aktualny, jak również świeżo brzmiący album, rozpięty gatunkowo między hard rockiem i białym soulem, z nie ukrytymi głęboko pokładami melancholii słowiańskiej.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Zalewski razem z czołówką polskich instrumentalistów tworzy artystyczny program, który prezentuje w całkiem nowej odsłonie piękne piosenki Niemena, między innymi: „Dziwny jest ten świat”, czy „Jednego serca”, jak również nieodkryte, na przykład: „Doloniedola” i „Pielgrzym”. Projekt Krzysztofa Zalewskiego wspierają wokalnie Natalia oraz Paulina Przybysz.

W składzie zespołu znajdziemy: Krzysztofa Zelewskiego, który zaśpiewa i zagra na gitarze, Natalię oraz Paulinę Przybysz, które robią chórek. Jurka Zagórskiego, który zagra na gitarze, Tomasza Dudę grającego na saksofonie i flecie, Jarosława Jóźwika, który zajmuje się instrumentami klawiszowymi, Pata Stawińskiego - bass oraz Kubę Staruszkiewicza, który gra na perkusji.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 19-go lipca 2018 roku, do sopockiej Opery Leśnej, znajdującej się przy ulicy Moniuszki Stanisława 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl