Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Women Voice & Beat - koncert

Women Voice & Beat - koncert
 
Ayelet i Kasia zaproszone zostały do udziału w projekcie międzynarodowym, razem z kilkunastoma perkusistkami pochodzącymi z całego globu.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?10 września 2017 od 21:00
za ile?35 zł

Projekt, pod nazwą "Women Voice & Beat" wspólnie tworzą: Kasia Kadłubowska, która związana jest z miastem Gdańsk. Artystka jest perkusistką oraz marimbafonistką i Ayelet Ori Benita, która pochodzi z Izraela i jest perkusistką. Ich przyjaźń muzyczna rozpoczęła się w czasie trwania Festiwalu Deama Drumming Tamburi Mundi, odbywającym się we Frybugu, w Niemczech. Ayelet i Kasia zaproszone zostały do udziału w projekcie międzynarodowym, razem z kilkunastoma perkusistkami pochodzącymi z całego globu. Postanowiły obie tę współpracę kontynuować i efektem tego jest projekt, pod nazwą: "Women Voice and Beat". Tworzy on most między muzyką tradycyjną, arabską i żydowską oraz muzyka klasyczną, jak również tradycyjnym słowiańskim folkiem.

Kasia Kadłubowska to perkusistka związana silnie z klasyczną sceną, a także z eksperymentalną oraz współczesną. Artystka występuje w zespołach współczesnej, elektronicznej, popularnej i klasycznej muzyki oraz jako solistka. Jej specjalizacją jest gra na wibrafonie. To instrument melodyczny perkusyjny, który zaistniał w latach pięćdziesiątych, wieku XX.

Ayelet Ori Benita to z kolei perkusistka etniczna, która inspiracje czerpie z muzyki żydowskiej, arabskiej oraz antycznej (głównie z pieśni). Stara się podtrzymywać tradycję gry na bendirze - jednym z instrumentów najstarszych.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na koncert zapraszamy bardzo serdecznie już 10 września 2017 roku, do sopockiego teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a wstęp na nie kosztuje 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl