Koncert zespołu Enchanted Hunters
Pomimo nowego podejścia do dźwięków i brzmienia, w nowych piosenkach ciągle słychać tak charakterystyczne dla zespołu zamiłowanie do polifonii ekwilibrystycznej, do wyrafinowanych harmonii
Gdzie?
Teatr na Plaży w Sopocie
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Kiedy?
23 lutego 2020 od 19:00
Za ile?
20 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert formacji Enchanted Hunters, czyli duetu świetnych songwriterek - Magdaleny Gajdzicy oraz Małgorzaty Penkalli.

W roku 2012 grupa wydała swój debiut, pod postacią zjawiskowej „Peorii”, o jakże charakterystycznej gęstej fakturze i nietypowych wokalnych harmoniach, a także o pięknych melodiach. Później już po wydaniu swych "Enchanted Hunters" zaczęły grywać koncerty w naszym kraju, na przykład: festiwale Open’er i OFF oraz za granicą, w: Niemczech, Holandii, Islandii, Estonii i na Ukrainie. W roku 2015 formacja zarejestrowała kilka piosenek podczas sesji specjalnej KEXP.

W roku 2015 zespół Enchanted Hunters zdobył prestiżową nagrodę przeznaczoną dla twórców filmowej muzyki Grand Prix Komeda, w trakcie festiwalu Filmowego imienia Krzysztofa Komedy w zamian za muzykę do obrazu filmowego, pod tytułem: „Małe Stłuczki”. Również w roku 2015 cztery utwory z soundtracku ujrzały światło dzienne na EP, pod tytułem: „Little Crushes".

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

W ostatnim czasie Enchanted Hunters prowadziły pracę nad materiałem w stylistyce nowej dla zespołu, a mianowicie: synth – popowej, pierwszy raz pisząc piosenki po polsku. W roku 2018, latem Penkalla i Gajdzica skończyły nagrywanie dziesięciu piosenek, jakie zostały wyprodukowane razem z Mateuszem Dankiem. Natomiast za zmiksowanie krążka odpowiedzialny jest Michał Kupicz, między innymi: Młynarski/Masecki, Król.

Płyta nosi tytuł: „Dwunasty dom” i ukazała się 7-go listopada roku 2019, dzięki nakładowi Latarnia Records. Promują ją single „Pretekst” i „Plan Działania”. Pomimo nowego podejścia do dźwięków i brzmienia, w nowych piosenkach ciągle słychać tak charakterystyczne dla zespołu zamiłowanie do polifonii ekwilibrystycznej, do wyrafinowanych harmonii oraz nieoczywistej struktury utworów, a wszystko to w granicach wciągającego i chwytliwego popu, tak często odwołującego się ku złotemu brzmieniu lat osiemdziesiątych.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 23-go lutego 2020 roku, do sopockiego Teatru na Plaży, znajdującego się przy Alei Franciszka Mamuszki 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl