The Prisoner - Teatr Bouffes du Nord
Gdzieś w świecie siedzi przed więzieniem samotny człowiek. Kim on jest? I dlaczego spędza czas przed więzieniem?
Gdzie?
Centrum Sztuk Performatywnych / Piekarnia
Księcia Witolda 62–70, 50-203 Wrocław
Kiedy?
26 kwietnia 2019 od 19:00
Za ile?
70 zł
Organizator
Instytut im. Jerzego Grotowskiego

W dniach od 25-go do 27-go kwietnia zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wydarzenie niezwykłe: "The Prisoner". Jest to przedstawienie Teatru, o nazwie: Bouffes du Nord, wyreżyserowane przez Petera Brooka, który jest jednym z najwybitniejszych reżyserów teatru współczesnego oraz jego artystycznej współpracowniczki Marie-Hélene Estienne. Zapraszamy od czwartku do soboty (25-27 kwiecień rok 2019, godzina 19:00). Spektakl po angielsku z napisami polskimi.

Gdzieś w świecie siedzi przed więzieniem samotny człowiek. Kim on jest? I dlaczego spędza czas przed więzieniem? Nie wiemy czy to świadomy wybór bohatera? Może to kara? Jakie zbrodnie popełnili ludzie ze środka budynku? Czy człowiek ten jest szaleńcem, czy fanatykiem? Może jest jednak przestępcą? Jakie kary dostaje się za jakie zbrodnie? Jaka to sprawiedliwość? Oraz kto o niej zdecydował? Czy zrobił to właśnie ten człowiek? Czemu może tam przebywać? Są to pytania, do kierujących więzieniami, a także do tych, którzy czują się odosobnieni w nich. Czy człowiek ten poszukuje tutaj odkupienia? Czy ona ma jakichś Gości? Może jednak odczuwa pokusę, by uciec?

Przedstawienie powstało w koprodukcji Instytutu imienia Jerzego Grotowskiego, Wrocław, jak również National Theatre, Londyn, Ruhrfestspiele, Recklinghausen, czy też Yale Repertory Theatre, New Haven i Theatre for a New Audience, Nowy Jork. W mieście Wrocław prezentowany będzie w granicach prowadzonego dzięki Instytutowi imienia Jerzego Grotowskiego od roku 2010 programu, pod nazwą: "Masters in Residence".

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wydarzenie będzie miało miejsce w Centrum Sztuk Performatywnych / Piekarnia, znajdującym się przy ulicy Księcia Witolda 62–70. Bilety kosztują 70 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl