Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Teatr Małego Widza - Spektakl ROZPLATANIE TĘCZY

Teatr Małego Widza - Spektakl ROZPLATANIE TĘCZY
 
Tutaj nigdy nie zgasną światła, tutaj dzieci mogą bez skrępowania gaworzyć, pogadać, kręcić się i wiercić bez końca - bo to ich teatr!
gdzie?HART - Hostel & Art – Dziedziniec Artystyczny
Rydygiera L. 25a, 50-252 Wrocław
kiedy?11 lutego 2018 od 10:00
za ile?40 zł
organizatorTeatr Małego Widza filia we Wrocławiu

Przedstawienia Teatru Małego Widza pozostają w odwołaniu do dziecięcej, głębokiej wrażliwości, poza tym starają się angażować liczne zmysły i są niezwykle sensoryczne, co dzieci uwielbiają. To właśnie tu mówione słowo schodzi na nieco dalszy plan, a my komunikujemy się za pomocą muzyki, obrazów, rytmu, światła, ruchu, tańca, gestów, mimiki, czy też nastroju.

Jest to teatr wielce kameralny, ponieważ posiada jedynie czterdzieści miejsc na widowni, czyli teatr na wyciągnięcie ręki, nie posiadający większych dekoracji, bez dosłowności oraz moralizatorstwa, który jest skupiony szczególnie na rozmowach z dziećmi i opiera się w głównej mierze na wielkim zaufaniu do wyobraźni milusińskich, która często nie zna granic.

Tutaj nigdy nie zgasną światła, tutaj dzieci mogą bez skrępowania gaworzyć, pogadać, kręcić się i wiercić bez końca - bo to ich teatr! To bezpieczne miejsce, w którym nic się nie stanie nagle, bez jakiegokolwiek wstępu. Nie ma tu stworów, czy potworów, które mogłyby wyskoczyć zza rogu i kogoś wystraszyć. Natomiast akcja spektakli nie jest wartka, zaś fabuła staje się pretekstem, czy też swoistym zaproszeniem do zabawy, a nie historią z wieloma wątkami. Teatr przeznaczony dla maluchów jest teatrem dostosowanym do percepcji naszych widzów, do sposobu oglądania przez nich świata. Teatr dźwięku, koloru, dotyku oraz zapachu. Teatr, w którym milusińscy nie są zmuszeni, aby zadzierać główki, ponieważ akcja dzieje się w "perspektywie żabiej".

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Repertuar jaki przygotowaliśmy na luty 2018: Przedstawienie, pod tytułem: "Rozplatanie tęczy" przeznaczone dla dzieci od roczku do czterech lat. Spektakle odbędą się już 10-go lutego, w godzinach 10:00 oraz 16:00, a także 11-go lutego, w godzinach 10:00 oraz 12:00.

Przedstawienie, pt.: "Rozplatanie tęczy" jest swoistym zaproszeniem do zabawy z kolorami i z wodą. Jest również próbą, by zanurzyć się w wyobraźni dziecięcej, czy też chęcią, aby zrozumieć ten nieuchwytny, a zarazem prawdziwy sposób postrzegania świata. Świat ten często jawi się jako zarezerwowany jedynie dla naj-najmłodszych. Przedstawienie tworzą obrazy, rytm, muzyka oraz gest - słowa natomiast są nieco z boku. „Rozplatanie tęczy…” można zatem określić jako rozmowę prowadzoną z pomocą emocji i zmysłów. To wzajemne obserwowanie oraz słuchanie. I nie chodzi tutaj o rozumowanie racjonalne, ale o doświadczanie oraz przeżywanie piękna, o udział w całkiem nowej rzeczywistości, różniącej się znacznie od tej którą oglądamy na co dzień, czy o inicjację ku krainie wrażliwości. Współtwórcami przedstawienia są właśnie dzieci-widzowie, którzy obserwują przedmioty znajdujące się we wzajemnych relacjach, jak również w relacjach do samych siebie. Oni słuchają dźwięków jakimi te przedmioty się komunikują oraz w jaki sposób opowiadają różne historie.

Polecamy przedstawienie na pierwszą wizytę dziecka w teatrze. Scenografia, reżyseria, a także pomysł należy do Agnieszki Czekierdy. Występuje w nim Dagmara Bąk oraz Paulina Raczyło. Spektakl trwa około trzydziestu minut plus piętnaście minut zabawy. Bilety w cenie czterdziestu złotych.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie do wrocławskiego HART - Hostel & Art – Dziedzińca Artystycznego, który znajduje się przy ulicy Rydygiera L. 25 a. Organizatorem przedsięwzięcia jest Teatr Małego Widza filia we Wrocławiu.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl