Święto Łeby
Po części oficjalnej, scena należeć będzie do uczestników Letnich Kursów Muzycznych.
Gdzie?
Plac przy ul. Tysiąclecia
Tysiąclecia 1, 84-360 Łeba
Kiedy?
8 lipca 2017 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

Już 8 lipca bieżącego roku zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do wzięcia udziału w uroczystościach z okazji Święta Łeby. Nie zabraknie ogromu atrakcji i niespodzianek dla mieszkańców oraz dla wszystkich, którzy wspólnie z nami świętować będą tak ważny dzień dla tego nadmorskiego kurortu. Równo 660 lat temu Łebie nadano prawa miejskie, zapraszamy więc do wspólnego świętowania tej rocznicy.

Jak już nakazuje tradycja, punktem wyjściowym dla przemarszu Księstwa Łeby przez miasto, jest Urząd Miasta. Przemarsz wyruszy o godzinie 18:00, a książe Zbyszko I wraz ze swoim dworem, stanie na jego czele. Korowód przejdzie przez ulicę Kościuszki, aż na Plac przy ul. Tysiąclecia, gdzie mieścić się będzie festiwalowa scena. Pierwszą prezentacją na scenie, będzie prezentacja kolonistów- uczestników przemarszu, którzy przedstawią pełną humoru scenkę, dotyczącą Łeby. Wszyscy zebrani w dniu tego święta, zarówno mieszkańcy, jak i turyści, powitani zostaną przez włodarza miasta Andrzeja Strzechmińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Stasiaka, radnych, przedstawicieli z innych, partnerskich Łebie miast oraz przez zaproszonych gości specjalnych.

Po części oficjalnej, scena należeć będzie do uczestników Letnich Kursów Muzycznych. Kolejno będą miały miejsce bardzo ciekawe wybory, mianowicie Panie rywalizować będą o tytuł Bursztynowej Miss Polski 2017. Odznaczające się wyjątkową urodą dziewczęta, zwyciężczynie precastingów, na scenie prezentować się będą publiczności, wykonując konkursowe układy taneczne. Domyślać się można, że najbardziej oczekiwanym występem, szczególnie dla męskiej części publiczności, będzie prezentacja, podczas której dziewczęta wystąpią w kostiumach kąpielowych.

Szukasz noclegów w Łebie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Łebie

Wieczór uświetni występ gwiazdy, koncert Sound’n’Grace. Grupa znana jest między innymi z tego, że nagrała ścieżkę dźwiękową do obu części filmu pod tytułem "Listy do M". Nie jest to klasyczny chór gospel, zespół posiada bardzo ciekawy repertuar, jak i wizerunek sceniczny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl