Staroniewicz Quartet – North Park
Piotr Iwicki z magazynu „Jazz Gazeta” przekonuje, że twórczość Staroniewicz Quartet to jazz, który zaskakuje jakością wykonania oraz pomysłami aranżacyjnymi.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
9 marca 2018 od 21:00
Za ile?
30 zł

Z przyjemnością zapraszamy na koncert kultowej grupy jazzowej Staroniewicz Quartet. Koncert odbędzie się na scenie Teatru Boto w Sopocie, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54b już 9 marca. Koncert rozpocznie się o godzinie 21:00. Serdecznie zapraszamy. Na scenie Teatru Boto, podczas koncertu North Park ujrzymy i usłyszymy: Wojciecha Staroniewicza (saksofon), Dominika Bukowskiego (wibrafon), Pawła Urowskiego (kontrabas) oraz Przemka Jarosza (perkusja).

Piotr Iwicki z magazynu „Jazz Gazeta” przekonuje, że twórczość Staroniewicz Quartet to jazz, który zaskakuje jakością wykonania oraz pomysłami aranżacyjnymi. To muzyka na najwyższym poziomie. Dziennikarz dostrzegł zamysł lidera grupy, Staroniewicza, który starał się, by muzyka wykonywana być mogła zarówno na wielkich scenach oraz całkiem akustycznie, w kameralnych przestrzeniach niewielkich klubów jazzowych, gdzie nie trzeba sięgać po wzmacniacze i mikrofony. To wyraźny powrót do źródeł jazzu oraz wariacje estetyczne oparte na kanwie nieskrępowanego, nowoczesnego mainstreamu, który wzbogacony został potężną wiedzą na temat harmonii oraz kompozycjami niepokornego saksofonisty z Trójmiasta. Muzyk nieraz ukazuje swe radykalne upodobania, potrafi być także powściągliwy. Wojciech Staroniewcz w niezwykle przekonywujący sposób, niemal nuta po nucie, udowadnia, że nadal zajmuje czołową pozycję w rankingu polskich gwiazd jazzu.

Wojciech Staroniewicz to postać dobrze znana polskiej publiczności. Na scenie pojawia się już od ponad dwudziestu pięciu lat. Ten wybitny saksofonista oraz kompozytor zaskakuje wciąż publiczność nowymi muzycznymi, autorskimi projektami, które cechuje rozległe spektrum stylistyczne. Podziwiać je można na zarejestrowanych ośmiu autorskich albumach. Staroniewicz to świetny sideman, chętnie zapraszany jest przez innych muzyków. Pochwalić się może wieloletnią współpracą z norweską grupą o nazwie „Loud Jazz Band” oraz sekstetem pod batutą Włodzimierza Nahornego.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Sam Wojciech Staroniewicz to jedyny muzyk wśród saksofonistów jazzowych w Polsce, który został zakwalifikowany do półfinałów Konkursu Improwizacji Jazzowej(konkurs międzynarodowy) w Waszyngtonie. Dzięki temu wyróżnieniu znalazł się w grupie dwudziestu jeden saksofonistów, którzy zostali wybrani spośród muzyków z całego świata. Pochwalić się może także pierwszą nagrodą zespołową, a także indywidualną,które otrzymał za najlepszą kompozycję prezentowaną podczas festiwalu „Jazz Juniors”. Wspólnie z formacją „Set-Off”, otrzymał pierwszą nagrodę podczas „Pomorskiej Jesieni Jazzowej”. Od tej pory formacja pochwalić się może posiadaniem prestiżowego wyróżnienia, czyli „Złotego klucza do kariery”. W dorobku ma także nagrodę (drugie miejsce), którą zdobył podczas „International Contest for Youth Orchestras in Hoeilaart” w Belgii. Wojciech Staroniewicz to także laureat prestiżowej nagrody „Sopocka Muza” przyznawanej przez Prezydenta Miasta Sopotu. Staroniewicz należy do Rady Akademii Fonograficznej.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl